Rafako Racibórz pokonało KS 27 Gołkowice [ZDJĘCIA]

ks rafako raciborz ks 27 golkowice liga okregowa

Zwycięstwem nad drużyną Gołkowic Rafako przerwało serię remisów.

19. kolejka spotkań grupy III klasy okręgowej to m.in. mecz Rafako Racibórz z KS-em 27 Gołkowice. Rafako przystępowało do tego spotkania w roli faworyta, mając nad zespołem gości 27 punktów przewagi. Było to widoczne na boisku. Rafako częściej było przy piłce, zamykając Gołkowice na ich połowie. Pierwszy gol padł w 19. minucie, a jego autorem był Piotr Cerkowniak. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców również pięć minut później. W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Rafako. Mogło być 3:0, lecz górą był bramkarz Gołkowic. Ataki gospodarzy zakończyły się w końcu kolejnym golem, który zdobył Łukasz Pikuła. Wygrywana z Gołkowicami była pierwszym zwycięstwem Rafako w tej rundzie.

KS Rafako Racibórz – KS 27 Gołkowice 3:0 (2:0)

1:0 Piotr Cerkowniak 19′
2:0 Piotr Cerkowniak 24′
3:0 Łukasz Pikuła 87′

Żółta kartka: Grzegorz Wojda (Rafako Racibórz)

KS Rafako Racibórz: Kamil Morcinek – Łukasz Zajda, Szymon Niedziela, Łukasz Haras, Damian Mazurek, Patryk Moneta, Piotr Cerkowniak, Bartosz Żagiel (70. Michał Zawitkowski), Łukasz Pikuła (kpt.), Sho Nakamura, Grzegorz Wojda (60. Konrad Fedyn)
Pozostali rezerwowi: Grzegorz Wytrzymały, Kacper Lara, Tomasz Haras
Trener: Łukasz Pikuła

KS 27 Gołkowice: Kamil Kurpisz – Piotr Syrek, Kamil Baranek, Jarosław Chwedoruk, Sebastian Nowak, Grzegorz Taradejna, Błażej Karasek, Olaf Czyż, Dawid Łaski (kpt.), Dariusz Florczyk, Radosław Sosna