Adwent

0

Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, rozpoczynamy go czasem Adwentu. „Adwent”, z języka łacińskiego oznacza „przyjście, przybycie”. O czyje przyjście tu chodzi? Oczywiście Jezusa Chrystusa. Przy czym w Adwencie myślimy o podwójnym przyjściu Chrystusa. Jedno już się dokonało 2000 lat temu: Syn Boży przyszedł na ziemię, narodził się jako człowiek. Pamiątka tego pierwszego przyjścia – święta Bożego Narodzenia – za cztery tygodnie. Drugie przyjście jest przed nami: dokona się ono na końcu świata, w Dniu Ostatecznym.
/z gazetki parafialnej "Źródło"/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

 1. JA-nek

  DZIWNE! Chcemy mieć praworządne państwo, a jak tylko wyrok niezawisłego sądu-gwarancji takiego państwa-jest nie po naszej myśli, wołamy:SKANDAL!

 2. .

  Bo to jest skandal !!!

 3. A-F

  JA-nku zgadnij dlaczego mam poważne zastrzeżenia co do zawisłego sądu?

 4. A-F

  I tu się nie przejęzyczyłem pisząc „zawisłego”!!!

 5. AA

  Dawid W. zdaje się był studentem. Ciekawe, na którą uczelnię zdają czubki.

 6. .

  Wszyscy wiedza ile forsy dostali lekarze z Krakowa za diagnozę tzw. choroby tego przestępcy. Jak widac za pieniadze w tym kraju mozna wszystko kupic.

 7. jack

  współczucie dla rodziców tej dziewczyny , podwójna tragedia nie dość że ją zamordował to jeszcze nie zostanie ukarany to jest chore za kase mozna wszystko nawet ludzkie zycie

 8. vade

  Że zamordował to nie było żadnej wątpliwości, jego rodzice nie wyciągneli z tego żadnych dobrych wniosków. Widać jabłko padło bardzo ale to bardzo blisko drzewa.

 9. k.

  I gdzie tu jest sprawiedliwośc???Z góry było wiadomo,że zastanie uniewinniony bo to przecież syn radnego. Gdyby zrobił to zwykły człowiek to nie zwracanoby uwagi na to czy zabił umyślnie czy nie,tylko poszedłby siedzieć. Ciekawe jak długo będą go leczyć?? Miesiąc, dwa???

 10. A-F

  Niestety sprawiedliwość jest po stronie tych co mają władzę i kasę!!!

 11. Zenek

  To wstyd….wyjdzie ze szpitala i kto nastepny? Pytam się….A może powinien chodzic po ulicy z napisem na plecach „szukam kolejnej ofiary-jestem mordercą.

 12. Magda

  Tatusiu Dawida-masz syna mordercę!!!!

 13. Jeżeli synek był niepoczytalny w chwili morderstwa,to był poprostu naćpany!!!!!! Nigdy Wojnar senior nie mówił że ma chorego syna,a pracowałam z nim kilka lat! Zawsze był z niego dumny!! Z czego rodzice tej ofiary,mają przepłacić prokuraturę aby prawda była po ich stronie panie Wojnar? Licz się z tym że tą sprawą zajmie się jedna ze stacji TV!!! A gdzie dawidek spędzi Swięta? Razem z czubkami? pozwolisz mu na to? Rybnik dla niego za lekki!! Branice z oddziałem zamkniętym i w kaftanie!!!!!!!!

 14. ppp

  Pomroczność jasna, niedowład goleni, a teraz kolejna choroba polityczna. Z tym, że nawet jej nazwa została ściśle utajniona. Oj, chyba stoi za tym ktoś bardziej potężny niż Prezydent Polski !?

 15. A-F

  Jeśli ma tą sprawę rozgłośnić TV to ja mam na myśli parę programów:Interwencja, 997, Uwaga, Sprawa dla reportera.

 16. Jaro

  Ja też tak uważam. Sprawa musi być medialnie nagłośniona bo moim skromnym zdaniem ewentualna apelacja na tym etapie nic nie zmieni. Zastanawiam się dlaczego wogóle ludzie siedzą w więzieniach za morderstwa. Aaaa bo może mieli za moło kasy?! Sprawiedliwość musi być!!!

 17. Wyjaśniam,że morderca Dawid W. został uznanym winnym zabójstwa,ale ze względu na ciężką chorobę psychiczną został umieszczony w psychiatryku zamkniętym.Na marginesie: jaki cel mieli jego rodzice ukrywając jego chorobę i nie podejmując jej leczenia. Gdzie wtedy byli,że nie dbali o dobro dziecka.

 18. Pamiętacie kilka lat temu zabójstwo krzysztofa tarnowskiego nad Odrą? Zabójcy pochodzili z biednych rodzin,i nie pomogli im wpływowi ojcowie.Nie zrobili się nagle psychicznymi.Dostali po 25lat!!!!!! panie Wojnar,a może podłoże choroby Dawidka jest dziedziczne?

 19. No i co ??? W jakim kraju my zyjemy? OCzywiscie, ze tatus nie przepłacił, sędziów, lekarzy, prokuratora i innych. Nie wierze.. Ale tatuś jest cwany i kuty na 4 lapy. Dowiedział jak ma wyglądać krok po kroku syna w tracie procesu. Wkręcił synkowi czubka. Kierował tak, żeby ten uniknął więzienia. Oczywiscie robił to z miłosci do mordercy.. w koncu chował go w swoim domu przez tyle lat. Ta sprawa pokazuje tylko, jak łatwo mozna oszukać cały system sądowy. Sitwa!Powinien w psychiatryku przesieć25lat

 20. Jak czytam te posty to aż się żyg…ć chce wszyscy nagle wszystko wiedzą jak to było ile Tato zapłacił i komu, tylko jakos dziwnie,że podczas prowadzenia śledztwa nikt nic nie wiedział nikt nie poszedł na policje i nie powiedział jak to było w tej sprawie,nawet ci co byli z Dawidem w ten dzień nagle stracili pamięć i nic nie wiedziel, ale teraz wszyscy piszą posty że wszystko wiedzą i że Dawid powinien być ukarany,pytam skąd wy to wszystko nagle wiecie?? jasnowidzami jesteście czy jak??

 21. Przecież piszecie to z czystej zawiści,np.pisząca tu Zbulwersowana pewnie wyleciała z pracy albo cos jej nie pasowało to teraz ma szanse się odgryźc chcąc zgłosić sprawę do TV,albo osoba podpisująca się „.” skoro wie ile zapłacił p.Wojnar to niech nam powie wszystkim itd

 22. a jeśli chodzi o wyrok, jeśli nie jest po czyjeś myśli to zaraz musi być przekupiony, a może faktycznie Dawid jest niewinny, może jest ktoś jeszcze kto oś wie a nie chce powiedzieć, a na zakończenie zastanówcie się przez chwile i pomyślcie jakby ta sparawa was dotyczyła lub kogoś wam znajomego, no to by było na tyle, pozdrowionka

 23. A-F

  Mam pytanie do obiektywnie patrzącego: Czy ty jesteś z Raciborza? (jeśli nie to jest dla mnie zrozumiały twój obiektywizm ale jeśli jesteś z Raciborza to powinieneś znać te „raciborskie wpływy i powiązania” i wtedy dziwi mnie ta wersja obiektywizmu jaką reprezentujesz. Pozdrawiam

 24. z okolic raciborza i wiem jak sie sparawy mają, chodzi mi tylko o to skąd nagle wszyscy tak dokładnie wiedzą co, gdzi , komu i ile, a wczesniej nic nik nie mówił

 25. Olo

  jakbyś czytal na bierząco każde pojawiające się artykuły na ten temat to byś wiedział.

 26. czytam na bieżąco i nie zauważyłe konkretnych sum i wiadomosci na ten temat tylko same oszczerstw,a jesli są podane konkretne sumy to prosze o pokazanie mi tych postów i artykułów skoro wszsyscy wiedzą, jakie kwoty były wpałcane lekarzom i innym to nie powinno być problemu z odnalezieniem tych postów !!!

 27. O takim wyroku było wiadomo zaraz po zabójstwie Magdy, wszyscy na ten temat mówili jednym głosem że Dawid W. się z tego wywinie, i tak się stało.Czyżby w Raciborzu mieszkali sami jasnowidze? Nie, poprostu z góry było wiadomo ze to będzie jedna wielka mistyfikacja, a cała sprawa w sądzie była tylko formalnością, którą trzeba było wykonać.

 28. Frodo

  Proponuje sprwe nagłośnić w mediach. Magdzie się to należy. Taki gest od Raciborzan. Niech to nagłośnią w mediach. Mam nadzieję że Rodzice Magdy odwołają się od tego wyroku do wyższej instancji. A Dawidka przebadają specjaliści z Łódzkiego pogotowia.

 29. A-F

  Tak tak! Popatrz sobie obiektywnie patrzący do archiwum i prześledź wszystkie artykuły związane z morderstwem Magdy i zobaczysz o czym się mówiło rok temu i jaki przewidywaliśmy wynik tej sprawy.

 30. .

  Do obiektywnie patrzacego. O pieniądzach dla lekarzy psychiatrów wiem od znanego w Raciborzu adwokata – znajomego T.W. Wyprowadza psa w tym samym czasie. Twierdzisz, ze ludzie na forum uwzięli sie na Dawida W. To gdzie w tym wszystkim jest Magda D. Co powiedziałbyś jej rodzinie, skoro patrzysz na spraweobiektywnie?

 31. prześledziłem wszystkie i nadal nie znalazłem tego o co pytałem czyli konkretnych sum itd, a poza tym w przez ten okres było pare podobnych spraw „morderstw” w Raciborzu i jakoś nikt o nich tak głośno nie mowił a o tej nagle do TV, wynik jest prosty tu nie chodzi wam o Dawida tylko o ojca, czyż nie tak jest ?? bo co nagłówek tekstu to „syn radnego”, co post to Wojnar to czy tamto, taka jest niestety prawda i powiedzcie to głośno nie zasłaniając się Dawidem

 32. No i popatrzcie,odezwał się piesek Wojnara ,nawet wiem kto to jest, to jest radny M.

 33. Malina

  Zgadzam się z obiektywnie patrzącym. W tej sprawie już nie chodzi o sprawcę, tylko o jego ojca. Gdyby ludziom istotnie chodziło o luki w wychowaniu, to doczepiliby się i matki, przecież też wychowywała syna. Ale matki nikt nie zna i matka nikomu nie przeszkadza. A że Wojnar tak i nadarzyła się okazja by mu dokopać, to czemu nie? I tak mamy nasze zaściankowe piekiełko!

 34. Nie można czepiać się matki,bo ona nie ma takich wpływów jak pan Wojnar.A jeśli czepiamy się pana Wojnara,to nie chodzi tu tylko o jego osobę jako radnego,a o wyrok jaki zapadł.Gdyby sąd wydał wyrok 25 lat albo dożywocie na pewno nie byłoby tyle szumu,ludzie mają dość matactwa,korupcji i protekcji.I oczekują sprawiedliwego wyroku,a nie wyreżyserowanego procesu,przecież wszyscy z góry znali finał tej sprawy,czyżby dla Ciebie nie było to dziwne?Bo dla wielu aż za bardzo,np.nagła choroba Dawida.??

 35. Malina

  Do „Do Maliny”. Na Forum w dziale „Gorące tematy” wyraziłam swoją opinię. Pozwolisz, że nie będę się powtarzać.

 36. do „.” ja nie twierdzę że wszyscy się uwzieli na Dawida. a co do rodziców Magdy to moge tylko wyrazić szczery żal po stracie córki wiadomo czym jest śmierć dziecka dla każdego rodzica „tragedią”. A weźmy hipotetyczną sytuację że ta sprawa nie dotyczy Dawida W. tylko osób spoza kręgu wpływów i sąd stawia taki sam wyrok jak w tej sprawie ciekawe jakie wtedy były by posty i czy kogoś by to wogóle interesowało ??

 37. boryna

  No Pan W.jest zadowolony ze obronił mordercę i pomogli mu w tym ludzie o szerokiej protekcji.Zobaczymy czy prokuratura wniesie apelację jesli nie to będziemy wiedziec wszystko i o wszystkich.Rodzice +Magdy powini powiadomic o przebiegu ślectwa Ministra Ziobrę on ich wyprostuje wszystkich.

 38. jola

  Całe szczęście żze Kwasniewski odchodzi,napewno by go UŁASKAWIŁ!!!!!!!!

 39. Malina

  do boryny: jakim cudem prokurator ma wnosić apelację, skoro wyrok wydano zgodnie z jego wnioskiem?

 40. ppp

  Kluczem do zrozumienia tej sprawy jest właśnie działanie prokuratury ! Sąd tylko przychylił się do jej wniosku.

 41. hmm a może wynik rozprawy jest taki bo nie było konkretnych dowodów, jest niemozliwością że skoro byli gdzieś tam razem na imprezie ze znajomymi to nikt nic nie pamięta i nikt nic nie wie,np. jak pisały gazety do tej pory nie ustalono kto dzwonił na policję a wiadomo że nie był to Dawid !! czyli jest ktoś jeszcze a to chyba daje dużo do myslenia co ??

 42. a i jeszcze coś, czemu tak nagle spalono zwłoki ofiary?? wiadomo że teraz nie można powtórzyć sekcji, a w kraju było wiele spraw że exhumowano zwłoki i ponownie rozpatrywano sprawę, coraz więcej tych niezgodnosci, więc może jednak jest ktoś jeszcze ??

 43. Taka operacja drogo kosztuje.Poprostu nie stać było rodziców Magdy.I co by to dało? Boże,teraz to już śp.zwłoki Madzi komuś przeszkadzają. Chodziło poprostu o skromny pochówek,a nie jak niektórzy zamiast grobów mają mauzolea!

 44. boryna

  Czyli wszystko wiadomo MALINO P i W to kolesie,czyli wyrok był przesądzony,nic dodac nic ując.To już tylko Ziobro może zrobic porządek w prokuraturze.

 45. Racek

  Panie obiektyw patrzący! Trudno sobie wyobrazić kto pan jest,lub czym pan jest, ale jedno jest pewne ,że pana jest największym tumanem,który na tym portalu opowiada najwieksze brednie jakich jeszcze nie było.TUMAN!

 46. a czemu pan tak uważa panie „Racek” proszę uzasadnić swoją wypowiedź, a może prawda w oczy kole co ??

 47. dani

  To jest bardzo proste !!! jak by to wygladalo ze syn Tadka siedzi w kiciu za zabojstwo a jego ojciec ma takie wysokie stanowisko w racku !!!ja bym tez mojego syna jakos ratowal jak i swoje nazwisko a w dzisiejszych czasach w polsce jak sie ma kase to idzie wszystko zalatwic -JESZCZE !!!!!!!!!!

 48. „dani” ma rację każdy rodzic, chciałby jak najlepiej dla swojego dziecka i pomagałby mu na wszelkie sposoby, pewnie ci co tu tak bardzo są przeciwni robili by tak samo to jest normalny ludzki odruch pomagać najbliższym,

 49. a propo pana Ziobry to myslicie że jakby ta sprawa dotyczyła jego syna to byłby taki stanowczy jak jest teraz ciekawe jak by postąpił 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here