Zakończył się VI Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Ziemi Raciborskiej

Trzy dni trwał VI Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Ziemi Raciborskiej, któremu patronował Raciborski Portal Internetowy. Laureaci konkursów: tańca, recytatorskiego i piosenki wystąpili dziś w sali widowiskowej MDK na uroczystym koncercie galowym.„Świat w oczach młodego człowieka – jego lęki i nadzieje” – to hasło, które już od wielu lat towarzyszy Festiwalowi Twórczości Dzieci i Młodzieży. 20, 21 oraz 24 kwietnia uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli okazję się wykazać swoimi talentami, których nikomu z biorących udział nie można odmówić, w trzech konkursach: recytatorskim, tańca i piosenki.

Spośród dużej ilości wszechstronnie utalentowanych uczestników, jury wyłoniło 26 laureatów, którzy dziś zaprezentowali się na koncercie galowym.

- reklama -

Otworzyli go radośni i utalentowani tancerze zespołu Zyg – Zak ze Świetlicy Opiekuńczo – Terapeutycznej z Wojnowic. Chwilę później wystąpił kolejny laureat – Kamil Staszczyszyn z ZSO w Tworkowie i przedstawił interpretację wiersza Wandy Chotomskiej „Hipopotam”.

Koncert pełen żywiołowości i dzieięcego entuzjamu zakończyła Judyta Pisarczyk z piosenką „Otwórz serce, otwórz drzwi”.

Lista laureatów:

KONKURS TAŃCA

Kategoria – szkoła podstawowa – formacje:

miejsce I – Zespół tańca disco „OMD” – SP nr 11 Racibórz

miejsce II – Zespół „Zyg – Zak” – Świetlica Opiekuńczo – Terapeutyczna – Wojnowice

miejsce II – Zespół „Witch” – MOKSiR – Kuźnia Raciborska

Kategoria – szkoła podstawowa – duety:

nie przyznano miejsca I, II i II

wyróżnienie – Marta Rychlik i Aleksandra Pisarczyk – SP nr 11 Racibórz

kategoria – gimnazjum – formacje:

nie przyznano miejsca I

miejsce II – Zespół „Tornado” – MOKSiR Kuźnia Raciborska

miejsce III – Zespół „Inspiracje”- ZSO Rudy

wyróżnienie – Zespół „Grażynki” – ZSO Rudy

kategoria – gimnazjum – duety:

nie przyznano miejsca I

miejsce II – Duet „Szczęściary” – Gimnazjum nr 1 Racibórz

miejsce III – Duet „Grosik” – Gimnazjum nr 1 Racibórz.

KONKURS RECYTATORSKI

kategoria – szkoła podstawowa:

miejsce I – Kamil Staszczyszyn – ZSO Tworków

miejsce II – Wojciech Zaremba – SP nr 15

miejsce III – Sandra Linek – ZSP nr 1 Markowice oraz Adrianna Górka – ZSOMS Racibórz

kategoria – gimnazjum:

miejsce I – Patrycja Zisch – G 1 Racibórz

miejsce II – Hanna Żurek – G 1 Racibórz oraz Olga Sobala – G 4 Racibórz

miejsce III – Małgorzata Borek – G 5 Racibórz

wyróżnienie – Sandra Student – G 2 Racibórz

KONKURS PIOSENKI

kategoria – soliści:

kl. 1 – 3 SP:

miejsce I – Aleksandra Pisarczyk – SP nr 11 Racibórz
nie przyznano miejsc II i III

kl. 4 – 6 SP:

miejsce I – Judyta Pisarczyk – ZSP nr 2 w Raciborzu

miejsce II – Adrianna Górka – ZSOMS w Raciborzu

miejsce III – Karolina Zaborek – SP nr 11 Racibórz

kl. 1 – 3 gimnazjum:

nie przyznano miejsca I i II

miejsce III – Paulina Koziol – ZSO w Krzanowicach

wyróżnienie – Magdalena Kasowska – Gimnazjum nr 2 w Raciborzu

kategoria zespoły wokalne:

kl. 4 – 6 SP:

nie przyznano miejsca I i III

miejsce II – Zespół „Wesołe nutki” – SP nr 11 Racibórz

wyróżnienie – Zespół z Młodzieżowego Domu Kultury.

/SaM/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here