Zmiany w opłacie skarbowej

80

Od 1 stycznia wchodzą w życie nowe przepisy, które likwidują znaczki opłaty skarbowej.Zgodnie z ustawą od 1 stycznia przyszłego roku opłacie skarbowej nie będą podlegały podania i załączniki do podań, weksle, oświadczenia woli poręczyciela oraz pełnomocnictwa, z wyjątkiem udzielonych w postępowaniu sądowym bądź przed organem administracji publicznej.
Wycofane z obiegu zostają także wszelkie wydane znaki opłaty skarbowej oraz urzędowe druki weksli zawierające tę opłatę.

Od stycznia opłatę będzie trzeba wnosić gotówką w kasie organu podatkowego bądź przelewem na rachunek bankowy. Równocześnie zniesiona zostaje opłata administracyjna pobierana przez organy gminy.
Każda czynność podlega opłacie wyłącznie wówczas, jeśli została wymieniona w ustawie, w wysokości wskazanej w jej przepisach.

/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

80 KOMENTARZE

 1. A-F

  Skoro starosta twierdzi, że sporym atutem pani Gabrieli Lenartowicz jest pozyskiwanie środków unijnych to może teraz jako radna sejmikowa i sekretarzowa jakoś połączy te dwie funkcje i zacznie coś zdobywać dla Raciborza i powiatu – bo odkąd pani G.Lenartowicz wygrała wybory 12 listopada to jakoś cicho się zrobiło i jakby efektów nie widać. Liczę, że pani sekretarz zmobilizuje się do pracy.

 2. Tomash

  Wydaje mi sie, ze to dobry wybor. Warto by tez sciagnac Tanskiego do Raciborza, moze na inne stanowisko.

 3. aaa

  aaale układ, ręka reke myje. Pani Gabrysiu czy od nadmaiaru główka przypadkiem nie boli?

 4. To od 2 stycznia będzie raniutko wstawała i dzieliła pączkami pod Rafako

 5. grad

  Winetoo, nie na tym polega funkcja sekretarza powiatu. Oj wstydziłbyś się aż tak ooodleeeegłej pomyłki 🙂

 6. Gosia

  Powodzenia i dużo sił w 2007 r.

 7. Te nie zauważyłeś że NG PO już nie istnieje? Siedlaczek zrobił Wojnarowi przysługę i już go nie ma. A ty Tańskiego chcesz importować. Niech się on zajmie teściową by mu znowusz nie wyciągneła Lapownictwa.

 8. bardzo dobrze dla Powiatu tylko Pani Gabrysiu koniec z paleniem papierosów,zgoda!!!!!!!!!!!!!

 9. szanowny forumowiczu, prosze Cie zostaw moją teściową w spokoju. Dlatego, że popełniła w przypływie negatywnych emocji fatalny błąd i głupotę to proszę cię nie oceniaj i nie sugeruj co ja miałbym robić żeby ona czegoś nie robiła. Chociaż mam prawo to nie żywię do niej urazy. Pozdrawiam cię serdecznie i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku:)

 10. A-F

  No witaj Waldku! Gdzieś to się podziewał tak długo od wyborów? Nie było Ciebie widać ani na tym portalu ani na stronie Nowin. Co tam u Ciebie – czy masz jakąś propozycję pracy w Raciborzu bądź powiecie czy nadal będziesz kontynuował obecną pracę w Oświęcimiu?

 11. Tomash

  Do tego kto pisal do mnie :] Nigdy nie popieralem PO NG i to nie ma nic wspolnego z tym co pisalem. Uwazam jednak, ze warto sciagnac z powrotem do SRC ludzi, ktorzy moga sie tu przydac.

 12. Do aaa

  Po pierwsze gratuluję wiedzy nt sposobu mycia rąk (wiadomo nosem truno rękę umyć), a po drugie współczuję tej główki. Na szczęście Lenartowicz myśli głową.

 13. lk

  Tej babie wiecznie mało. Tylko zagarnia wszystko pod siebie. Gotowa nawet sobie załatwić tytuł Miss Polonia. Jeszcze wszyscy w starostwie będą jej mieli pełna d… włącznie ze starostą.

 14. lk

  Gdyby tylko mogła i nie zawaha się przy pierwszej nadarzającej się okazji wygryźć Hajduka, Siedlaczka, Lenka i samego Wojnara. To baba żądna władzy – bezwzględnej.

 15. ten artykuł powinien mieć tytuł CIEMNA STRONA MIASTA, bo Lenartowicz to zdecydowanie czarny charakter raciborskiej sceny politycznej. Rzygać mi się chce. Każdy wolny stołek w mieście zgarnia Lenartowicz. Pani Lenartowicz, ile kasy w końcu panią zaspokoi? No ile? Może zrobimy ściepe na pensje dla pani i da pani naszemu miastu spokój? A jeśli i to za mało, to chyba stanowisko komendanta Straży Miejskiej jest jeszcze wolne. Myślę, że i do tego się pani nadaje!!!

 16. lk

  Posła Markowiaka już wygryzła. Teraz czas na wszystkich innych.

 17. konrad

  A młodych z Nowej Generacji zjadła na śniadanie. Jakoś nie widać ich obecności w polityce, a tylu ich było. I gdzie deklaracje o młodości i doświadczeniu. Jedno i drugie przywłaszczyła sobie i chce mieć wyłączność pani sekretarz, prezes, przewodnicząca, radna…długo by wymieniać. To dopiero nietolerowanie konkurencji i żądza władzy.

 18. masz rację KONRAD. Skoro Lenartowicz zawłaszczyła sobie tyle „stołków” to powinna jakoś pomagać tym, którym się nie udało z NG. Jakaś pomoc w ramach partyjnego koleżeństwa. Lenartwicz myśli tylko o sobie i o tym, jakie miejsce by tu jeszcze zająć. A NG była jej potrzebna, że niby ona taka otwarta, chętnie współpracująca itd. NG; zaufaliście Lenartowicz i Jaroszowi i teraz oboje mają was w d.upach!

 19. grad

  Ik, donatien sade i konrad – nie przeszliście w wyborach i was zawiść zżera, czy po prostu nienawidzicie osób odnoszących sukcesy??? Trzeba było się brać do roboty, żeby zyskać takie poparcie, jak Lenartowicz, a nie zbijać bąki i tylko obrzucać krytyką. Najgorsi są zawsze ci, którzy przez własną nieudolność, lenistwo lub krętactwo nie mogą pogodzić się z tym, że ktoś odnosi sukcesy.

 20. grad

  A Markowiak sam się „wygryzł” mając po swojej „prawicy” osobę nie cieszącą się dobrą reputacją

 21. Alfons

  Gdyby nie poparcie i praca Wojnara, Lenka i paru młodych naiwnych z NG Lenartowicz miałaby kupę a nie poparcie.

 22. Szkoda, ze jeszcze nie zostala dyrektorem szpitala. Ciekawe czy teraz raciborz stanie sie liderem w wykorzystywaniu uninych pieniedzy, czy to tylko takie puste gadanie. Pani Lenartowicz, czas wziąć sie do pracy, Pani zegar już tyka i czekamy na efekty! A jesli jest Pani przepracowana i nie ma czasu na seks, to mniej gadac, jesc i sie lansowac, a wiecej pracowac!

 23. Lenartowicz ma zamiar wygryźć Karola, by zostać królową Anglii – takie kobieta ma ambicje.

 24. ?

  Czy to prawda, że obecna sekretarz starostwa odmówiła Lenkowi funkcji wice od spraw funduszy? Cóż, tam odpowiedzialność polityczna byłaby większa, gdyby nic nie udało się załatwić przez 4 lata, a w starostwie można być szarą eminencją za te same pieniądze i zero odpowiedzialności, nieprawdaż?

 25. Co z wami? Niesprawdzone ploty, nawiązywanie do seksu, głupie docinki… Korki z szampana za mocno w głowę uderzyły?

 26. Lenartowicz doskonale zdaje sobie sprawę, że jej zegar tyka i dlatego tyle funkcji łapie, żeby mieć przez następne lata za co jeść. LUDZIE, NIE LICZCIE NA LENARTOWICZ, BO ONA DBA TYLKO O SWOJ INTERES. A JEJ INTERES NIE IDZIE W PARZE Z INTERESEM MIASTA. Pani Gabrielo, jaką pani ma miesięczną pensję ze wszystkich stanowisk? (wszystkie firmy,urzędy, stanowiska). Na moje oko będzie z 20-30 tyś.

 27. olo

  A Markowiak sam się „wygryzł” mając po swojej „prawicy” osobę nie cieszącą się dobrą reputacją,Panią M. W.

 28. Józef

  Jest dużym błędem mianowanie pani G.L. na stanowisko sekretarza powiatu. Pan Hajduk jak widzę podejmuje babskie decyzje tzn.nie rozważnie ocenia mobilność w/w osoby.Odbije się to na jakości jej pracy nie tylko na tym stanowisku. W myśl zasad panujących na rynku nie można liczyć na pełne zaangażowanie kandydata gdy jego priorytetem jest ilość a nie jakość podejmowanych decyzji.Jestem pewny, że moje słowa już wkrótce znajdą zrozumienie, nawet u pani G.L..

 29. we wszystkim otwierdzaja sie Wasze opinie,jej brt w Rac.policji tez zapragnal byc Naczelnikiem wydz.prew.bez matury,a jego zonie tez prac,pol.stawiane sa powazne zarzuty,czyli niezła rodzinka

 30. Sie umie sie ma. GL poszła po całosci – zmiotła Markowiaka, Kretka, całą ta PO NG, która w sumie rozesłała jej za friko dywan, nawet Lenka olała, nie mówiąc o Siedlaczku, którego zamiata jak chce. Zresztą – tak samo wkrótce zmienie Hajduka, Wojnara i resztki po PO. A potem albo zostanie biskupem swojego koscioła, albo wśliźnie sie do Parlamentu Europejskiego, albo „zaprzyjaźni” się z Kaczorem Donaldem i zostanie I Damą V RP…

 31. zegar

  Pytanie ile? środków z UE pozyskała Pani Lenartowicz dla miasta Raciborza. Doświadczenia brzmią jak za dawnych czasów. „Pracownik KC PZPR, Członek partii itd…” Nic mylnego. Ta Pani potrafi liczyć, ale chyba własną kase i dla siebie.Mam takie odczucie.Pracuje wszędzie i prawdopodobnie nigdzie nie robi dobrej roboty a już napewno nie dla Raciborza.

 32. fellow

  banda frustratów mających czas na pisanie po forach internetowych zamiast wziąć się do roboty- baba zdobyla prawie 10000 glosow i z tego co mi wiadomo jedyna jej praca jest sekretarzowanie- bo z przyczyn prawnych musiala zrezygnowac z pozostalych funkcji- polecam oswiadczenia majatkowe publikowane na oficjalnych stronach urzedow…a co do rodziny to wylewanie oszczerstw na wdowe z 2 synow jest bardzo katolickie…

 33. grad

  Sprawiają wrażenie, jakby po prostu musieli się na kimś wyżyć, kogoś oczernić i znieważyć, po to by na siłę „wcisnąć” ludziom kit, że istnieje ktoś gorszy od nich. Zróbcie coś pożytecznego – a skoro, w przeciwieństwie do Lenartowicz, nie potraficie nic mądrego zrobić dla miasta i powiatu, to przynajmniej nie wypisujcie oszczerstw. Już raz pojawiła się tu z mojej strony sugestia, żeby sprawdzać prawdziwość tego, co się wypisuje, a nie starać się po prostu dogryźć. Fellow ma rację-banda frustratów

 34. CD

  Zaglądam czasem na ten portal i sie już niczemu w Raciborzu nie dziwię. Rynsztok i pomyje. Zdziwię się tylko jak komuś się jeszcze zechce o coś miasta powalczyć. Pani Gabrielo, radzę ogłuchnąć i robić swoje, bo ci frustraci to bardziej dom publiczny niż opinia publiczna. A jeśli nie, to znam kilka miast, które juz dziś biją się o takich ludzi jak pani.Pozdrowienia.

 35. Putin

  Daragije druzia, wy paznakomtie mienia z toj to żenoj. Mnie nużna taka bolsze sierjoznaja żena, katoraja wsie wraże siły unicztoży. I rabotu zdeła na primier ogaromnuju. Wot. Pazdrawlajem. Prezidient.

 36. Lech K

  Spieprzaj dziadu! Własnie szukam kogoś na NBP..

 37. zegar

  Chcę poznać tu i teraz konkrety działania p.Lenartowicz.

 38. Do grada i fellow: chamstwa nie można usprawiedliwiać, ale tez to, że ktos zdobył 10 tysiecy głosów nijak go nie myje, nie uwierzytelnia ani nie sprawia, że jest lepszy niz był. Putina wybiera cała Rosja i co – to cos oznacza? Leppera, Kaczyńskiego, Girtycha i innych – tak samo. Ludzie tylko pytali o konkrety. Ja znam jeden – własna Pro Europę. Chyba też miała cos wspólnego z zamkniem (brak akcji) i przebijaniem pocztowej (ale to była bodajże robota Hajduka jeszcze). Innych nie znam…

 39. a jak tu nie być sfrustrowanym, kiedy ktoś ci coś obiecuje, a potem ma cię totalnie gdzieś? ja głosowałem na Lenartwoicz, dlatego MAM PRAWO OD NIEJ WYMAGAĆ DZIAŁANIA. I będe wymagał. A Lenartowicz jedyne co na razie robi, to zapewnia sobie dobrze płatne posadki. I będę coraz bardziej sfrustrowany.

 40. fellow

  ale czego wy oczekujecie po niespelna 2 miesiacach? i paru tygodniach faktycznego urzedowania?sejmik mial chyba 1 czy 2 sesje- na razie to docinanie i nic wiecej.do jednej pracy sie przyjela- z 2 zrezygnowala-taki efekt-co do kasy to sie tak sklada ze bedzie musiala opublikowac- wszyscy zobaczymy-a za dzialania bedziemy rozliczac

 41. zorbas

  ales ty, fellow, naiwny. Naprawde myslisz, ze z tych oswiadczen dowiesz sie prawdy??

 42. fellow

  jak masz inne info to daj do prokuratury

 43. PANI LENARTOWICZ Z RACJI SPRAWOWANIA URZĘDU RADNEJ SEJMIKU NIE POWINNA ZOSTAC WYBRNA SEKRETARZEM ( NIE MYSLIĆ Z MOZLWIOSCIA REZYGNACJI ZE STANOWISKA FUNKCJI RADNEJ , BO WYBIERAJAC JA NA SEKRETARZA BYŁA RADNA I W ZASADZIE OD MOMENTU WYBORU JEST TO AKT NIEWAŻNY). KIEDY TA PANI ZNJDZIE CZAS NA DZIAŁANIE-MAJAC KILKA POSAD. A CIEKAWOSTKA TO TAKA-PANIO LENARTOWICZ NIE BYŁA NAWET NA ROZMOWIE ( NAWET NIE ZACHOWANO „PRO FORMY”). KIEDY WŁADZE MIASTA POSTAWIA NA MŁODYCH I INTELIGENTNYCH LUDZI ..?

 44. fellow

  bajbaja- co to za bełkot straszliwy- brzmi jak wywod prawniczy studenta 2 roku po pijaku-frustracja nie wybranych nie uzasadnia mylenia starostwa z miastem…radze powrot do szkoly

 45. fellow

  mlodych i inteligentnych- bajbaja- w Twoim przypadku brzmi dokladnie odwrotnie…

 46. Mr Fellow-to,że parcujesz w Starostwie, i zarabiasz dużą kasę nie znaczy,ze jesteś odpowiedni na tym stanowisku. Siedzisz przy korycie i nawet ci to pasuje..do twarzy. Jako „praktykujący” katolik masz ładny język…taki chrzescianksi. Radze Panie hipokrtyo zajrzec do swojego wykształcenia bo przy młodych to jest ono mizerne, oj mizerne…Co zreszta słychac, po pseudo wywodach prawniczych…Ale jakie wywody moga wypłuwac od ludzi , którzy patrza tylko na sowje stołki a nie na dobro miasta…

 47. Mr Fellow-to,że parcujesz w Starostwie, i zarabiasz dużą kasę nie znaczy,ze jesteś odpowiedni na tym stanowisku. Siedzisz przy korycie i nawet ci to pasuje..do twarzy. Jako „praktykujący” katolik masz ładny język…taki chrzescianksi. Radze Panie hipokrtyo zajrzec do swojego wykształcenia bo przy młodych to jest ono mizerne, oj mizerne…Co zreszta słychac, po pseudo wywodach prawniczych…Ale jakie wywody moga wypłuwac od ludzi , którzy patrza tylko na sowje stołki a nie na dobro miasta…

 48. na prawde nie musisz sie powtarzac-choc niektorzy twierdza,ze glupota powtarzana iles razy staje sie obowiazujaca prawda…nie pracuje w zadnym urzedzie-raczej nikt mnie do takiej pracy nigdy ie zaciagnie-podrzednosc stanowisk i za male pieniadze…poza tym bylbym przerazony, gdyby pracownicy urzedow pisali na forach internetowych w godzinach pracy.pani bb tez radze wziac sie za edukacje.nawet nie jestem praktykujacym katolikiem- wiec…pudlo..pasmo niepowodzen

 49. nawet jeśli nie ma żadnych nieprawidłowości przy „zatrudnieniu” Lenartowicz na tylu stanowiskach, to pojawiają się wątpliwości, czy Gabi sobie poradzi. Bo jest stare powiedzenie, kto chce za dużo, ten nie ma nic. I niech pani Gabrielo pamięta o słowach jakiegoś mądrego człowieka, który powiedział: IM WYŻEJ WZLECISZ , TYM Z WIĘKSZYM HUKIEM zlecisz. A ja dodam, że prędzej czy później zlecisz 🙂

 50. NIE WIERZE ,ŻE KONKURS ODBYŁ SIE „FAIR” I WYBRANO NAJLEPSZĄ OSOBE. POPROSTU RĘKA RĘKE MYJE…NIKT NIE JEST NIE ZASTĄPIONY-5 OSÓB SIE STARAŁO A NAJLEPSZA OKAZAŁA SIE P. LEMARTOWICZ, KTÓRA NIEDAWNO SKOŃCZYŁA ZAOCZNE PRAWO…NA PEWNO Z POZOSTAŁYCH KANDYTATÓW BYŁ KTOŚ LEPSZY I MAJĄCY TYLKO 1 POSADĘ-, TYLKO CO Z TEGO…?NIE MA PONOĆ LUDZI NIEZASTPIONYCH-TYLKO TEORIA TEORIĄ A PRAKTYKA (CZYTAJ: KUMOTERSTWO)PRAKTYKĄ..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here