Ogłoszono przetarg na remont alejek i schodów w Parku im. Miasta Roth

1

W ramach programu Rewitalizacja Parku im. Miasta Roth zostanie przeprowadzony również remont alejek i schodów. Prace powinny zakończyć się w maju 2009 roku.

Wyremontowana ma być alejka biegnąca wokół stawu od strony północnej od wyremontowanego placu aż do skrzyżowania z ulicą Bema (na wysokości starego szpitala) oraz alejka biegnąca od strony południowej i zachodniej stawu w sąsiedztwie ulic Kochanowskiego i Bema wraz z rozwidleniem biegnącym od skrzyżowania obu ulic.

- reklama -

 

 

Prace obejmą również remont schodów betonowych łączących istniejącą alejkę o nawierzchni asfaltowej (strona północna stawu) z przewidzianą do remontu alejką o nawierzchni tłuczniowej na odcinku od wyremontowanego placu do skrzyżowania z ulicą Bema.

 

Przewidziane do remontu alejki stanowią obramowanie stawu z odgałęzienia w kierunku przylegających ulic Kochanowskiego i Bema. Długość łączna alejek wynosi 748 m. Szerokość alejek – od 2 m do ponad 5 m.

 

Fontanna składa się z trzech tryskających strumieni

 

W związku z projektem Rewiatalizacja Parku im. Miasta Roth została niedawno zamontowana fontanna w stawie. Do końca października ma powstać nowy plac zabaw dla dzieci. W roku ubiegłym wyremontowano chociażby pomieszczenia po dawnych szaletach miejskich oraz plac centralny. 

 

Wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu będą przyjmowane 30 września o godzinie 11.45 w Urzędzie Miasta Racibórz, Referat Zamówień Publicznych, ul. Batorego 6, pok. 310.

 

Zobacz również Wkrótce Park im. Miasta Roth zmieni oblicze,  Kolejna fontanna w Raciborzu, Centralny plac Parku Roth gotowy, Nowy plac zabaw w parku.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba zacząć dbać o cały Park ponieważ jak pan „x” – inwestor z Raciborza – wybuduje tam osiedle to dzięki temu mieszkania będą miały wyższą cenę początkową.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here