M. Lenk: Nie mam sobie nic do zarzucenia

71

Mieszkańcy miasta wkrótce rozliczą prezydenta z tego, co udało mu się zrobić przez minione 4 lata. Jak swoją kadencję ocenia sam prezydent? – Nie mam sobie nic do zarzucenia. Jesteśmy miastem które przez te 4 lata pokazało że naprawdę potrafi się rozwijać – mówi Mirosław Lenk.

Jakiś czas temu na forum portalu raciborz.com.pl rozpoczęła się dyskusja na temat obietnic wyborczych prezydenta naszego miasta. Redakcja postanowiła podjąć się tego tematu. W poprzednim artykule pt. "Prezydenckie obietnice. Sprawdź czy się wywiązał" daliśmy szansę opozycji wypowiedzieć się na temat mijającej właśnie kadencji prezydenta. Na ulotce wyborczej Mirosława Lenka znajdowało się 13 punktów, w których zapisany był program wyborczy. Okazało się, że prezydent nie wywiązał się z większości obietnic, które przed wyborami złożył mieszkańcom naszego miasta. Teraz postanowiliśmy poprosić samego prezydenta o to, aby ocenił i podsumował swoją kadencję.

- reklama -

– Moim obowiązkiem jest rozliczyć się z tego, co przez te 4 lata udało mi się zrobić. Na ulotce napisałem przecież "z tego możecie mnie rozliczyć" i tego właśnie oczekuję od mieszkańców. Nie mniej jednak jest to tylko ulotka wyborcza i tak trzeba na nią spojrzeć. Ulotka zawsze ma przyciągać oko, prowokować. Dużo rzeczy udało się zrobić przez te 4 lata np. gospodarkę wodno – ściekową, gospodarkę odpadami, sprawę planu przestrzennego. Wyremontowaliśmy dwa mosty, ronda oraz wiele dróg. Tego nie zapisałem w ulotce, gdyż są to sprawy mało medialne – mówi prezydent.

Pierwszy punkt programu wyborczego prezydenta brzmiał "strefa rozwoju gospodarczego Ostróg i Płonia". Co w ciągu tych czterech lat udało się zrobić w tym temacie? – Po pierwsze w studium i w planie przestrzennym przewidzieliśmy nowe tereny pod inwestycje. Ponad 60 % tej strefy pod inwestycje przemysłowe, handlowe, usługowe, pod budownictwo mieszkaniowe zostało powiększone. Więc stworzyliśmy możliwości do inwestowania. Po drugie, obowiązuje uchwała Rady Miasta Racibórz , która dotyczy ulgi w podatku od nieruchomości od nowych budowli. Ulgi te dotyczą zarówno starych jak i nowych inwestorów. Ktokolwiek wzniesie nową budowlę, która wcześniej nie była podatkiem od nieruchomości objęta to przez wiele lat nie płaci podatku od nieruchomości – wyjaśnia prezydent. Tłumaczy również, że w szkołach, od samego początku kadencji prowadzone są lekcje przedsiębiorczości (drugi punkt programu).

– Jeśli chodzi o rondo na skrzyżowaniu ulic Eichendorffa – Matejki – Opawska to mamy już całą dokumentację projektową, także na przebudowę ulicy Eichendorffa na całej jej długości. Zlożyliśmy już wniosek do Schetynówki. Jako że jest to duży koszt, postanowiliśmy zdobyć na to 50% środków. Po co robić to wszystko ze środków własnych? Więc jesteśmy na to przygotowani i rondo w przyszłym roku na pewno powstanie – zapewnia Lenk. Natomiast jeśli chodzi o kolejny punkt programu, to prezydent przyznaje się do porażki. Chodzi o zagospodarowanie Placu Długosza. Przez cały okres trwania kadencji próbowano go sprzedać, jednak nie było chętnych na jego zakup. We wrześniu znalazł się inwestor zainteresowany centralnym placem w mieście, jednak ostatecznie odstąpił od zakupu.

Kolejna sprawa, często wytykana prezydentowi to modernizacja dworca PKP oraz modernizacja basenu Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jak wiemy, modernizacja dworca nie będzie możliwa do czasu, kiedy miasto go nie przejmie. A to jak mówi prezydent, jest na chwilę obecną niemożliwe. Miasto chce przejąć dworzec, jednak PKP nie chce go sprzedać. – Cały czas dajemy jednak pieniądze na modernizację krytej pływalni w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Niestety pływalnia znów ucierpiała podczas powodzi, ale nadal będziemy pomagać. Naszą ambicją jest jednak zbudowanie własnej, krytej pływalni. Mamy dokumentację i gdyby nie przypadek z Placem Długosza to myślę, że  już rozpoczęlibyśmy budowę. Więc nie tylko pomagamy krytej pływalni SMSu, ale na pewno będziemy mieć własny basen – tłumaczy.  

Nie tylko aquapark ale również raciborskie akapulko obiecywał podczas swojej kadencji prezydent. Jak się okazuje sprawa ośrodka, który miał powstać na starych wyrobiskach pożwirowych na Ostrogu, nie jest zamknięta. W dalszym ciągu trwają rozmowy z inwestorem, który zainteresowany jest przeniesieniem swojego ośrodka, który prowadzi, właśnie do Raciborza . Jego ośrodek znajduje się na terenach zalewowych i przeniesienie go do naszego miasta nie będzie możliwe do czasu, kiedy nie dostanie odszkodowania za wyrządzone przez żywioł szkody na jego terenie. Dopóki ta sprawa nie zostanie załatwiona, sprawa akapulko w Raciborzu będzie stała w miejscu. Następnym punktem ulotki były "Dni Raciborza w nowej formule" oraz "Odtworzenie promenad nadodrzańskich". Tutaj nikt nie ma żadnych wątpliwości. Dni Raciborza udają się nam świetnie, a remontowane właśnie bulwary nadodrzańskie powoli odzyskują swój blask.    

Najwięcej żalu mieszkańcy mają jednak o nieodbudowanie basenów przy ulicy Bema. Ten punkt wieńczył program wyborczy prezydenta cztery lata temu. – Zrobiłem to świadomie. Myślę, że bardziej nam potrzeba mieszkań. Baseny przy ulicy Bema 10 lat stały zrujnowane i trzeba było z tym cokolwiek zrobić. Ludzie domagali się, żeby uporządkować teren. Cztery lata temu myślałem, że najlepiej będzie je po prostu odbudować. Jednak lato trwa miesiąc, a przez resztę roku obiekt stałby zamknięty. W pierwotnym planie przeznaczenie tego terenu było pod budownictwo mieszkaniowe, czyli samo się jakby narzuciło żeby szukać inwestora na budownictwo mieszkaniowe. I dzisiaj można tam pójść, zobaczyć jak pięknie powstaje osiedle mieszkaniowe. Część tej inwestycji zakończy się już w przyszłym roku. Potem w
zależności jak inwestor będzie przekazywał te mieszkania do zasiedlenia, będzie realizował kolejne jej etapy. Ja uważam, że to był strzał w dziesiątkę – mówi Mirosław Lenk.

–  Nie mam sobie nic do zarzucenia. Jesteśmy miastem które przez te 4 lata pokazało że naprawdę potrafi się rozwijać. Generalnie większość mieszkańców jest zadowolona z postępu prac w Raciborzu. Proszę porównać sobie jak wyglądały np. ulice Opawska, Mickiewicza, Długa czy Browarna te 4 lata temu a jak wyglądają teraz.  Proszę spojrzeć ile dróg zostało wyremontowanych. Naprawdę jestem z tego zadowolony. Oczywiście jest kilka rzeczy, których nie udało się zrealizować, ale 4 lata to naprawdę krótki okres czasu, w którym nie wszystko jak widać można zrobić – podsumowuje Lenk.

 

/p/

—————————————————————————-

REKLAMA:

 

Logitech Wireless Desktop MK250

Dzięki tej klawiaturze i myszy zapomnisz o kablach. Wystarczy kilka sekund.
Niezawodne połączenie bezprzewodowe umożliwia pracę i zabawę w wielu nowych miejscach, na przykład na wygodnej kanapie.

Dłuższa żywotność baterii rozwiązuje problem ich ciągłego wymieniania.
Wireless Desktop MK250 — oszczędność miejsca

Niewielkie rozmiary pasujące do większości wysuwanych półek na klawiaturę oznaczają koniec zmartwień o miejsce.

Cena w SOFT-ib : 105 zł

Cena w komputronik.pl : 119.90 zł

Cena w vobis.pl :119 zł

(Ceny na dzień 1.10.10.)

 

 

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

71 KOMENTARZE

 1. wyborca

  ,Cytat – M.LENKA – ,,Jednak lato trwa miesiąc, a przez resztę roku obiekt stałby zamknięty,, GDYBY TAK MYSLEC, TO ANI W POLSCE, ANI W EUROPIE I NA SWIECIE NIE BYLOBY ODKRYTYCH BASENóW! ZENADA, ZENADA,ZENADA!

 2. Justa

  Inaczej mówiąc – siezieć motłochu w 4 ścianach i nie odpoczywaj.

 3. Najlepszą obroną Prezydenta jest….atak na wyborców – ja Wiem co jest dla Was dobre! Obroną przed ta…..kim samorządowcem jest kartka wyborcza!

 4. z boku

  Biedak popadł w stan…….samouwielbienia !/ ,,nie mam sobie nic do zarzucenia,,/ A jeszcze szydzić z wyborców, którzy uwierzyli w Jego 13-to punktowy, rzypomnę ,zrealizowany w jednym, czy niech bedzie, kilku punktach j świadczy o głebokiej przepaści jaka dzieli Go od…..własnych wyborców!

 5. Racek

  Nie da się ukryć , że Lenk jest ubezwłasnowolniony przez traktorzystę i jego klakierów
  Jak traktorzysta z kietrza warknie na radzie miasta tak lenk robi.
  Na początek kadencji dostał od sitwy najwyższe stawki jakie były przewidziane dla prezydenta
  i teraz morda w kubeł . Po drodze zapisał się do PO , żeby było łatwiej w następnych wyborach .
  Niestety znajdzie się trochę kretynów którzy oddadzą na takiego swój głos

 6. [img]upload/small_2ScreenShot087.jpg[/img]Mirek nie gadaj tyle!

 7. [img]upload/small_3ScreenShot059.jpg[/img]Ulotka miała t y l k o przyciagnąć oko i być prowokacją wyborczą – to słowa autora, czyt. Prezydenta!

 8. ,,Nie mniej jednak jest to tylko ulotka wyborcza i tak trzeba na nią spojrzeć. Ulotka zawsze ma przyciągać oko, prowokować.,, To słowa Prezydenta wycięte z powyższego artykułu! Haniebne słowa!

 9. Panie prezydencie, ma pan już ulotkę na najbliższe wybory? Jeżeli nie, to pozwolę sobie na małą podpowiedź: pisz pan, co ślina na język przyniesie, byle dużo i oszałamiająco. Byle nie tak skromnie jak ostatnio. To tylko ulotka.

 10. henryk

  Co do basenu na Bema to mimo wszystko Lenk ma rację. Od powodzi była to tylko ruina i nic więcej. No i w zasadzie z tym latem to w sumie też prawda, w tym roku naprawdę ciepłych dni nazbierałoby się góra 1,5 miesiąca

 11. Racek

  Jakbyście nazwali fakt wpisania się Mirusia Lenka do Platformy Obywatelskiej pod koniec kadencji???????
  Ja to nazwę krótko ………
  TYLKO ZDECHŁE RYBY PŁYNĄ Z PRĄDEM

 12. Co tu dywagować! Struktura jest nazbyt widoczna![img]upload/small_1ScreenShot087.jpg[/img]

 13. [img]upload/small_8ScreenShot021.jpg[/img]Wiedżcie wyborcy, że ulotki wyborcze to t y l k o -prowokacja, coś co ma wpaść w oko! Tyle i aż tyle!

 14. lo

  szkoda słów, Kłamca i Łgarz , głosowałem na Lenka (namawiałem do tego moją rodzine i znajomych) i zawiodłem się, i jeszcze te bezczelne słowa na koniec, widać wyrobił się na Batorego

 15. errata

  Ulotki … ulotne sa.
  Zwracam jednak na ten ,,usmiech,, na fotce ~szperacza.
  Pełne… samozadowolenie /?/

 16. A ja mam Mirosławowi Lenkowi wiele do zarzucenia: 1. wyrzucenia Końca Świata ze Strzechy (Pan Wacławczyk sobie poradził, ale sama akcja smierdziała mafią i od tego czasu nie lubie Lenka), 2. Wyrzucenie ze Strzechy Michała Fity (który świetnie rozkręca dzis MOK w Kuźni Raciborskiej, choc mógł u nas), 3. Wrzucenie do RCK’u Wystubowej, przez co młodzieżowa kultura totalnie upadła tam, 4. niespełnienie żadnych obietnic wyborczych… Ściema Panie, sciama na resorach…

 17. XYZ

  A ja głosowałam na p.Lenka biorąc pod uwagę jego obietnice na ulotce przedwyborczej.
  A to były tzw. „obiecanki cacanki”. P. Lenk nas wyborców oszukał.
  Nie zagłosuję na p.Lenka.

 18. racek

  Czytając wypowiedzi prezia lęka wiem jedno, że polska psychiatria kuleje

 19. Jest bardzo pewien, że dzięki głosom ,,fanów,, i żołnierzy T.Wojnara, drugą kadencję ma juz w kieszeni!

 20. z boku

  [img]upload/small_13ScreenShot002.jpg[/img]To odnosi się ,chyba nie tylko do ekskrementów, ale również do jego mieszkańców i wyborców, ponieważ nie stać nas na zatrzymanie tej karuzeli , na której wirują ciągle Ci sami ,,samorzadowcy,,

 21. MARIO

  kłamca oszust stawiac na młodych on nic nie zrobił nabiłtylko kase

 22. [img]upload/small_4ScreenShot010.jpg[/img]Tyle zostało po obietnicy odbudowania basenu na BEMA!

 23. Zamiarów zlikwidowania osrodka nad morzem![img]upload/small_6ScreenShot011.jpg[/img]

 24. Ordynarnego bruku, po którym nie można chodzic i bezpiecznie jeżdzić, pomijam potworny hałas![img]upload/small_10ScreenShot013.jpg[/img]

 25. Zgnojonych zabytkowych kamienic![img]upload/small_7ScreenShot014.jpg[/img]

 26. Dziurawych jezdni remontowanych tuż przed…….majqacymi nadejsc wyborami![img]upload/small_6ScreenShot015.jpg[/img]

 27. kurka

  panie lenk ,a ja mam panu do zarzucenia- wspieranie sekty raciborskiej ! nic pan ztym procederem nie zrobił ,a nawet popierał .

 28. Całkowitego podporządkowania sie temu ,,Prezesowi ,,[img]upload/small_14ScreenShot002.jpg[/img]i Przewodniczacemu RM

 29. [color=#333333; font-family: Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 16px][url=http://katowice.naszemiasto.pl/archiwum/533186,w-pazdzierniku-znow-ruszy-budowa-18-3-km-autostrady-a1-z,id,t.html]http://katowice.naszemiasto.pl/archiwum/533186,w-pazdzierniku-znow-ruszy-budowa-18-3-km-autostrady-a1-z,id,t.html[/url][/color]
  [color=#333333; font-family: Arial, Helvetica, Verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 16px][url=http://katowice.naszemiasto.pl/archiwum/533186,w-pazdzierniku-znow-ruszy-budowa-18-3-km-autostrady-a1-z,id,t.html][/url]
  „Tadeusz Wojnar, szef raciborskich rajców, przyznał, że nie złożył oświadczenia majątkowego. – I nie złożę go, ponieważ uważam, że parlamentarzyści nie mogą nas do tego zmusić – oznajmił nam wczoraj. Krzysztof Mejer, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, mówi, że jedyną karą, jaka może spotkać samorządowców za niezłożenie oświadczeń, jest pozbawienie diety. – Do przewodniczących rad poszły już pisma wojewody w tej sprawie. Diety zostaną przywrócone, kiedy samorządowcy złożą oświadczenia – wyjaśnia Mejer.
  Szef pietrowickich rajców nie dostanie około 850 zł, przewodniczący raciborskiej Rady straci ok. 1600 zł. Tadeusz Wojnar nie przejmuje się tą karą. – Pracuję w samorządzie nie po to, by pobierać dietę. Mam działać na rzecz lokalnej społeczności – kwituje. „[/color]

  A jak to wygląda na obecną chwilę?

 30. quizer

  [b]Mały konkursik[/b]

  Kto znajdzie w necie oświadczenie majątkowe[url=http://portalwiedzy.onet.pl/112673,,,,figurant,haslo.html]figuranta[/url] Mirosława L. i pana Tadeusza W.

  Nagroda: tygodniowy pobyt w raciborskim Acapulco na koszt własny. I roczny zapas drewna z lasu obora.

 31. To oświadczenie T.Wojnara ![img]upload/small_4ScreenShot030.jpg[/img][img]upload/small_8ScreenShot029.jpg[/img][img]upload/small_5ScreenShot031.jpg[/img]Czyli jako Prezes ,,NOWOCZESNEJ,, zrabia /czyt Zarząd S-ni ustalił takie pobory/ 23 970 425zł. Jako Przewodniczący RM 1790zł.Po co mu być Prezydentem?[img]upload/small_30ScreenShot097.jpg[/img]

 32. My wyborcy równierz nie bedziemy mieli sobie nic do zarzucenia, stawiając wyborczy krzyżyk przy Robercie Mysliwym, jako że jest jedynym wyzwolonym kandydatem spod wpływów TADEUSZA WOJNARA 12-to letniego już ,,właściciela,,fotela PRZEWODNICZąCEGO!

 33. Spotkanie z elektoratem, który umie czytac ulotki ze zrozumieniem! A dowiedział sie ,że to tylko wyborcza prowokacja , ciekawe co on na to? Miny mają nietegie! Ale może dadza sie oszukać po raz wtóry może, może![img]upload/small_9ScreenShot014.jpg[/img][img]upload/small_12ScreenShot013.jpg[/img][img]upload/small_5ScreenShot019.jpg[/img][img]upload/small_6ScreenShot010.jpg[/img]

 34. A na stole ,,cienko,, pomijam szampan, ale nawet coca coli nie ma! Z czym do Wyborców z…..oranżadą i wodą mineralną!

 35. [img]upload/small_5ScreenShot034.jpg[/img]

 36. prooc

  Panie Prezydencie, ten cyniczny uśmiech jest nader wymowny.To mówią wszyscy mieszkańcy Dzielnicy Raciborza Starej Wsi i Proszowca,którzy nigdy władzom Miasta nie sprawiali kłopotów /za wyjątkiem pewnej Pani/.Pamięta Pan rzesze mieszkańców Starej Wasi i Proszowca którzy mieli jedna prośbę odnośnie nazwy pobliskiego nowego ronda.Niech Pan spróbuje zliczyć wnioskodawców! Prawda że tysiące ? I co ? i nic. Za to gdzieś na drugim końcu Raciborza był głos jakieś Pani /która jeszcze nawet nie mieszkała a już wniosła sprzeciw do propozycji mieszkańców Ocic/ Wystarczyło to do Pana NIET !! Ale pamięta też Pan obietnice,że znajdzie Pan godny bardziej godny sposób uczczenia niedoszłego Patrona Ronda Okularowego.Dobrze się Pan czuje,że Szanowni Sybiracy honorowo wycofali sie z Pana gotowości aby to Oni Patronowali rondu ? A więc „wężykowanie” to jest Pana linia działania ?Pamiętamy bardziej stanowczych i obiektywnych Prezydentów Raciborza !

 37. peracz

  TO MIAłO PRZYCIAGAC TYLKO……OKO![img]upload/small_6ScreenShot025.jpg[/img]TO! NIE BYłO DO REALIZACJI, SAM AUTOR TAK PRZFYZNAł! NO I CO WY WYBORCY NA TO?

 38. [img]upload/small_7ScreenShot010.jpg[/img][img]upload/small_8ScreenShot027.jpg[/img]Dwa komitety to…pozory

 39. [img]upload/small_26ScreenShot002.jpg[/img]

 40. prorok

  Zaprawdę powiadam Wam, że Wiem co dla Was ……..d o b r e! [img]upload/small_1ScreenShot037.jpg[/img]

 41. [img]upload/small_6ScreenShot003.jpg[/img]autor:L,K-I

 42. OBIECANKA PRZEDWYBORCZA! Tylko do celów …..propagandowych! Jak Sam przyznał![img]upload/small_7ScreenShot083.jpg[/img]

 43. ,,Zyski,, Prezydenta bedacego w koalicji z Prezesem ,,Nowoczesnej,, Przewodniczacym RM T.Wojnarem![img]upload/small_3ScreenShot102.jpg[/img]

 44. Apel do portalu! Zamiescie sondę na temat osoby ,,wiecznego przewodniczacego,, RM TADEUSZA WOJNARA, przecież to on trzyma cugle w dłoniach ,a nie ,,biedny ,,Prezydent!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here