Stypendium dyrektora ZSOiT dla kuźniańskich gimnazjalistek

0

Po 200 zł dostały uczennice z gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej za wysoką średnią, którą uzyskały w I semestrze.

Warunkiem otrzymania stypendium było nienaganne zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce w pierwszym półroczu (średnia powyżej 5,0). – Dysponujemy odpowiednim regulaminem, który zakłada, że w I semestrze przyznaje się uczniom stypendium o najwyższej średniej ocen w szkole – mówi Alina Mościcka, wicedyrektor ZSOiT.

- reklama -

Wśród uczennic uhonorowanych tą nagrodą, znalazły się: Michaela Bretsznajder i Katarzyna Michalska z Budzisk (klasa I "a"; średnia 5,1) oraz Weronika Rochowiak z Siedlisk, która uczęszcza do klasy III "b" (półrocze zakończyła z wynikiem 5,4). Wyróżnienie – jak mówią – było dla nich ogromnym zaskoczeniem.

 

 

K. Michalska, M. Bretsznajder i W. Rochowiak (od lewej) z dyr. ZSOiT Kazimierzem Szczepanikiem 

 

Stypendystki nie zdecydowały jeszcze, na co przeznaczą nagrodę. Pieniądze tymczasowo przekazały rodzicom. Najprawdopodobniej wydadzą je na książki bądź inne materiały, niezbędne do nauki.

A, które z przedmiotów szkolnych uważają za najfajniejsze? Dla Michaeli i Kasi najciekawszy jest język polski oraz muzyka. Weronika natomiast preferuje przedmioty ścisłe, obok których są również języki obce. Należy przy tym dodać, że gimnazjalistka ta przeszła aktualnie do wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego.

Jak zaznacza zastępczyni dyrektora ZSOiT, W. Rochowiak dostała się do niego jako jedna z wszystkich ościennych szkół, bo ani w Rudach, ani w Nędzy to się nie zdarzyło. Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że w ubiegłym roku uczennica z Kuźni Raciborskiej była laureatką tegoż konkursu.

/zaczerrpnięte z www.tylkokuznia.info/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here