Nowe wozy dla raciborskiej straży miejskiej i policji

Władze miasta planują doinwestować straż miejską. Dołożą się również do służb mundurowych: policji, straży pożarnej i straży granicznej. Zdaniem R. Myśliwego część przekazywanych mundurowym środków można byłoby lepiej spożytkować.

W projekcie uchwały budżetowej na 2014 roku znalazł się zapis o wydatkach inwestycyjnych, których beneficjentem będzie raciborska Straż Miejska. Radny Robert Myśliwy zapytał prezydenta Mirosława Lenka o jakich inwestycjach mowa. – Chcemy kupić dodatkowy samochód dla straży miejskiej – wyjaśnił prezydent.

- reklama -

Na zdj. (od lewej): radny Krzysztof Myśliwy (PO),  Robert Myśliwy (niezależny), redaktor Mariusz Weidner (Nowiny Raciborskie). Komisja Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego – zobacz zdjęcia z obrad.

Dodatkowo  władze miasta zamierzają wysupłać z budżetu dodatkowe środki, którymi wesprą straż graniczną, policję i straż pożarną. W sumie mowa o 80 tys. zł. Robert Myśliwy poddał pod rozwagę swoich kolegów z rady, czy te wydatki mają sens. – Jestem za tym, żeby dokładać się do radiowozu czy wozu strażackiego, ale przeznaczanie co roku środków finansowych dla służb, za których finansowanie nie odpowiada samorząd gminny, budzi wątpliwości – mówił 12 grudnia na miejskiej komisji gospodarczej radny. Jego zdaniem lepiej byłoby zbudować kolejny plac zabaw dla dzieci (koszt tego typu przedsięwzięcia wynosi ok. 100 tys. zł).

Prezydent Mirosław Lenk wyjaśnił, że środki finansowe, które miasto zamierza przekazać policji dotyczą planu zakupu kolejnych wozów dla raciborskiej policji. Z prośbą o pomoc w sfinansowaniu ich zakupu pisał do prezydenta komendant powiatowy policji w Raciborzu insp. Paweł Zając. Co się zaś tyczy straży granicznej, wsparcie jest symboliczne (10 tys. zł), ale ważne: kiedy ważyły się losy raciborskiego oddziału straży granicznej Mirosław Lenk obiecał ówczesnemu ministrowi spraw wewnętrznych Grzegorzowi Schetynie, że Racibórz będzie pomagał straży granicznej, również finansowo. Prezydent zamierza dotrzymać danego słowa.

Więcej materiałów nt. przyszłorocznego budżetu wkrótce na portalu raciborz.com.pl.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Nowy herb Raciborza, czyli dlaczego orzeł ma płaski brzuszek

Dlaczego połówka orła na nowym raciborskim herbie ma płaski brzuch i nie styka się z połówką orła? Czy pióra orła powinny być proste? I dlaczego herbu nie zrobili graficy z Raciborza? – debatowali radni.

Pieszy potrącony na pasach na ul. Ogrodowej [ZDJĘCIA]

Zbliżające się przesilenie zimowe źle wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Na ul. Ogrodowej w Raciborzu doszło do kolejnego w ostatnich dniach potrącenia pieszego. Racibórz ul. Ogrodowa – potrącenie pieszego – zdjęcia>>>

Poznaj ziemię raciborską… na youtube.com [WIDEO]

– Powiat z historyczną stolicą Górnego Śląska Raciborzem i jego wizytówką Zamkiem Piastowskim zapraszają: na weekend, na wakacje, na stałe – powiat raciborski promuje się w internecie – zobacz wideo.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!
—————————————————————————————————————–
- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. W innych miastach wcale nie myślą o likwidacji SM, jest to zwykła bujda i pisanie bzdur pod publikę. Może likwidacje Straży Gminnych tak, bo tam gdzie jest 1 lub 2 strażników to nie ma sensu, ale w większych miastach brakuje Policjantów i te braki uzupełnia Straż Miejska. Nawet Komendant Glówny Policji wypowiadał się i przestrzegał Samorządy przed pochopnym pozbywaniem się Straży Miejskich bo, Policja tych obowiązkow nie przejmie, ponieważ nie jest w stanie. Po prostu SM uzupełnia braki kadrowe Policji.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here