W kościele farnym ostrzegą jak ustrzec się przed sektami

W sobotę 21 grudnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu odbędzie się spotkanie dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych, poświęcone sektom i metodom, dzięki którym ruchy religijne werbują nowych członków.

 

- reklama -

Duszpasterstwo Nauczycieli w Raciborzu zaprasza nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie  „Metody werbunku do sekt”, które odbędzie się w sobotę 21 grudnia w Domu Katechetycznym parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

Spotkanie poprowadzi psychoterapeuta Dariusz Pietrek oraz ks. Daniel Kasprzak. W programie m.in. warsztaty podejmujące temat zagrożenia ze strony sekt oraz sposobów werbowania do nich, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 a zakończy około godz. 14.00.

 

/ps/

 

 —————————————————-

 

zobacz także:

 

R.Tekieli: Sztuki walki i techno prowadzą do opętania

Wiara w rzeczy nieprawdziwe może być początkiem uzależnienia, a nawet opętania przez demona – przestrzega Robert Tekieli, dziennikarz, "specjalista od sekt" (zdjęcia, obszerne wideo>>) podczas wykładu na temat zagrożeń duchowych.

 

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Czy kościół ma prawo mówić jaka religia jest sektą a jaka nie jeżeli duchowni kościoła są zaangażowani w politykę,oszustwa,wyzysk i wiele innych złych praktyk?Już słyszę jak ostrzegają przed dnową w duchu,adwentystami,świadkami Jehowy czy innymi a sami sieją zgorszenie i w pogardzie mają Boga i jego przykazania.Prawdziwy obłęd!!!!

 2. szczególnie mile widziani nauczyciele z G3, SMSu i SOSWNiS… można bedzie usłyszeć o nowszych metodach naboru… pom takim szkoleniu wakacje w Hnojniku pewne i tym razem nie trzeba bedzie korzystać z usług domu wczasowego w Myszkowie!

 3. To zdjęcie jednozancznie wskazuje na „zielonych” i „charyzmatyków”. Całe szczęście, że w Kościele Katolickim jest sama prawda, czysta i nieomylna. 100% pewności. A katolicy bez zarzutu! Prosto do nieba!

 4. a jednak to „Pietrek” bedzie przewodził .Bo juz myslałem, ze nasz ,, Niewyskoi Mistyk,, oprócz fuch na Zamku załatwił sobie fuchy na farze …
  Obecność nauczycieli gimnazjów winna byc jednak obowiązkowa bo to Ich uczniowie najbardziej sa na ,,sexty,, narażeni. Z zainteresowaniem – mimo żem nie nauczyciel – pójdę posłuchać co ,,Pietrek,, ma do powiedzenia …
  A naszą ,,dyskusje,, wcześniej Mu ,,polecę,, …

 5. Dzisiaj, szczególnie młodzi ludzie zagubili sę w tym współczesnym świecie
  Różne opinie tzw. autorytetów medialnych dla nich są ważniejsze niż słowa księdza czy katechety na temat wartości chrześcijańskich.
  W Raciborzu , wynika to z komentarzy na portalach,najczęściej mówi się o sekcie ruchu odnowy w Duchu Swiętym który w wyniku schizmy założył w Żorach także dla raciborzan własny Kościół na zasadach stowarzyszenia
  I to trzeba młodemu pokoleniu wytłumaczyć. Ale czy nauczyciele będą mieli odwagę o tym mówić w szkole. Wielu z nich tam od lat działa w tym ugrupowaniu
  i boi się raciborskiego Góru. Tu w dyskusji panelowej powinni wystąpić specjaliści z zewnątrz jak np.Andrzej Wronka który był już dwukrotnie w Raciborzu na zaproszenie KIK i parafii.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here