Konkurs wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej – Curie za nami

2

Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczestników z siedmiu gimnazjów z całego powiatu raciborskiego.

W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy już po raz drugi odbył się konkurs wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie. – Celem konkursu jest propagowanie dokonań naukowych i niezwykłej osobowości Marii Skłodowskiej-Curie oraz rozwijanie zainteresowań chemią jako nauką – wyjaśnia Barbara Zapłata z ZSG w Nędzy.

- reklama -

– Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą biografii dwukrotnej Laureatki Nagrody Nobla oraz wiedzą chemiczną dotyczącą promieniotwórczości – tłumaczy Joanna Galas z ZSG w Nędzy.Konkurs podzielony był na dwie części. I etap składał się z testu wyboru zawierającego wyłącznie pytania zamknięte. W przerwie, pomiędzy kolejnymi częściami turnieju, można było obejrzeć film: "Byli sobie wynalazcy: Maria Skłodowska-Curie".

W II etapie finaliści zmagali się z zadaniami obliczeniowymi oraz krzyżówką. A byli to: Anna Kwapisz i Agnieszka Skrobek z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, Bożena Kurzywilk z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, Przemysław Burek i Beata Kaczmarek z Gimnazjum w Kornowacu, Zofia Fuchs i Martyna Widera z Gimnazjum w Rudach oraz Agata Procek i Nicolas Wardenga z Gimnazjum w Nędzy. Nie obyło się bez emocji. Pomiędzy Przemysławem Burkiem a Anną Kwapisz rozegrana została dogrywka.

Ostatecznie na podium uplasowali się:
I miejsce – Beata Kaczmarek z Gimnazjum w Kornowacu
II miejsce – Anna Kwapisz z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
III miejsce – Przemysław Burek z Gimnazjum w Kornowacu

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureatów uhonorowano bonami pieniężnymi.

 

 

 
 

 

 

/publ. p/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here