Przedszkole w Nędzy zaprosiło na festyn rodzinny

0

Festyn dla całych rodzin zorganizowało przedszkole w Nędzy z okazji Dnia Dziecka.

Dzieci z przedszkola w Nędzy zawsze mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Na festynie, organizowanym przez placówkę już od 12 lat, są słodkości, gry, zabawy i konkursy dla dzieci, kawa i słodki poczęstunek dla rodziców i dziadków, a dla wszystkich – wspólnie spędzony czas w miłym towarzystwie i serdecznej atmosferze. – Tylko z pozoru to po prostu miłe festyny, bo tak naprawdę to też bardzo ważne spotkania dla całej społeczności – uważa Anna Wranik, mama 7-letniej Zuzi. – W miłej atmosferze relacje budują ze sobą dzieci, poznają się też i rodzice. A wiadomo, że tam gdzie jest sympatia, tam jest i życzliwość i chęć zrobienia czegoś razem – dodaje.

- reklama -

Rola rodziców w funkcjonowaniu i rozwoju placówki jest nieoceniona. – Współpracę rodziców z przedszkolem widać praktycznie każdego dnia, ale w czasie tego typu imprez widać ją jeszcze wyraźniej. Włączają się w organizację, chcą w nich uczestniczyć – mówi dyrektorka przedszkola w Nędzy Monika Kupczyk. Przedszkole w Nędzy cieszy się znakomitą renomą. Rodzice chwalą nie tylko wykwalifikowaną kadrę i ciepłą atmosferę. – Tutaj naprawdę wiele się dzieje, dzieci mogą się fantastycznie rozwijać, jest mnóstwo dodatkowych zajęć – mówią mamy.

 

 
 

 

Przedszkole poza codziennym zajęciami i opieką słynie z organizacji wielu dodatkowych wydarzeń i imprez. Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka to tylko jeden z wielu przykładów. Już za kilka tygodni przedszkolaki zakończą rok w placówce i czeka ich m.in. "zielona noc". – Najpierw uroczysta gala: wiersze, piosenki, dyplomy, bardzo często też i łzy rozstania. Potem wspólne rodzinne ognisko, rozmowy i wspomnienia. A na koniec – dzieci kończących swoją edukację przedszkolną czeka "zielona noc", czyli spędzenie nocy w przedszkolu – to absolutny hit! Dzieci czekają na nią od samego września. Bywa, że rodzice mają pewne obawy, ale zawsze wszystko wychodzi wspaniale, nigdy do nikogo nie dzwonimy! – uśmiecha się dyrektorka.

Zadowoleni są rodzice, zachwycone są też dzieci. 7-letnia Magda i 6-letni Kacper uwielbiają swoje przedszkole. – Uczymy się, bawimy, chodzimy na podwórko, jeździmy na wycieczki, są występy i poczęstunki różne – mówią dzieci. – W przedszkolu jest lepiej, bo mała siostra i mały brat to się raczej nie potrafią tak bawić i mogą się kłócić o różne rzeczy, a tak, w przedszkolu z kolegami i koleżankami fajnie się bawić – tłumaczą maluchy.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola? – Bo tutaj ma szansę nauczyć się współpracy z rówieśnikami, tutaj poznaje świat na różne sposoby, wyjeżdża na wycieczki, poznaje ciekawe i ważne miejsca – wylicza pani Elwira Wolny. – Zresztą, nie dałabym dziecka do innego przedszkola. Tutaj jest super! – twierdzi mama Kamilka. – Nikt nie jest w stanie tego wszystkiego zapewnić dziecku w domu. W życiu dziecko nie rozwinie się w domu tak jak w przedszkolu! – dopowiada Anna Wranik.

W tym roku do przedszkola w Nędzy uczęszczała około setka maluchów. Jak na małą miejscowość to naprawdę sporo. Od września liczba przedszkolaków ma się utrzymać na podobnym poziomie.

Nauczanie przedszkolne w gminie Nędza jest bezpłatne. Rodzice płacą jedynie za wyżywienie, natomiast opieka (bez względu na to ile godzin dziennie dziecko spędza w przedszkolu) jest za darmo. W przedszkolu w Nędzy dzieci mogą również korzystać z bezpłatnych zajęć dodatkowych: nauki języka niemieckiego, angielskiego, rytmiki, religii i terapii logopedycznej.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here