Prezydent i starosta w Komendzie Głównej Straży Pożarnej

0

Tematem rozmów prowadzonych przez Mirosława Lenka i Adama Hajduka w Warszawie była modernizacja i rozbudowa siedziby raciborskiej komendy straży pożarnej.

5 sierpnia br. z wizytą w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju gościli: Mirosław Lenk – Prezydent Raciborza, Adam Hajduk- Starosta Raciborski, Jan Pawnik – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Piotr Buk – wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Raciborzu, były Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

- reklama -

Wizyta dotyczyła modernizacji i rozbudowy siedziby raciborskiej komendy PSP. Rozmowy w tej sprawie prowadzone były z Adamem Zdziebło – senatorem RP wiceministrem Infrastruktury i Rozwoju oraz Wiesławem Leśniakiewiczem – Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. Jak informuje prezydent Raciborza delegacja uzyskała aprobatę dla planowanych zamierzeń. Miasto Racibórz zadeklarowało wsparcie PPSP w Raciborzu przy opracowywaniu dokumentacji projektowej nowej komendy.

Prezydent Raciborza i Starosta Raciborski prowadzili również rozmowy w PKP PLK SA na temat nieczynnych torowisk, które można zagospodarować na ciągi rowerowe i piesze oraz na temat czynnych przejazdów kolejowych w Markowicach i Studziennej. Kolejne rozmowy w tej sprawie prowadzone będą w śląskim oddziale PKP PLK SA.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here