Chłopcy z Zakładu Poprawczego z prezentami w Wodzisławiu

1

Wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu już po raz kolejny obdarowali dzieciaki całą furą prezentów. Chłopcy z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu po raz kolejny dali o sobie znać.  Tym razem pojawili się w Wodzisławiu, gdzie wraz ze Świętym Mikołajem zapewnili dzieciom ze szkół podstawowych moc prezentów oraz świątecznej atmosfery.

Organizatorzy tej inicjatywy świątecznej na okres przedświąteczny poruszali się aż czterema samochodami, które nazywają "rydwanami Świętego Mikołaja". Jeszcze wcześniej wychowankowie Zakładu poinformowali, że: – „Święty Mikołaj wykończył już w terminie przedświątecznym trzy rydwany. Wszystko za sprawą przeładowania. Podwozie w nowych modelach wykonane przez elfy wykazuje nietolerancję na masę prezentów jaką w tym roku przychodzi Świętemu Mikołajowi przewozić". Za tym faktem stoi przede wszystkim oszałamiająca ilość prezentów, która powędrowała do Wodzisławia. Jolanta Zubko-Buk, która jest inicjatorką akcji oraz jedną z głównych organizatorek wskazała, że rezultaty akcji przeszły najśmielsze oczekiwania. Blisko setka paczek trafiła do podopiecznych świetlic środowiskowych leżących na terenie miasta.

- reklama -

 

 

 Do Wodzisławia Mikołaj przyjechał już czwartym samochodem.

 

Nagrodą dla chłopców z domu dziecka są przede wszystkim uśmiechnięte twarze dzieci, które często dziękowały za podarunki w formie wierszyka lub pięknie wykonanej piosenki. Podróż do Wodzisławia to kolejny element wielkiej akcji mikołajkowej, którą Zakład prowadzi już od początku grudnia. 

/l/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here