11. edycja Forum Osób Niepełnosprawnych na Zamku Piastowskim

0

W sobotę o godz. 16:00 na Zamku Piastowskim rozpoczęła się kolejna 11. edycja Forum Osób Niepełnosprawnych, które jest organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia red.).

Misją Forum jest stałe podkreślanie konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. 

Organizatorem Forum było Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”. Kolejna edycja odbyła się pod hasłem „W służbie chorym”.   

W programie organizatorzy przewidzieli wyświetlenie filmu o Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia (organizuje cykl imprez okolicznościowych, m.in. pod hasłem „Pola nadziei”). W trakcie Forum prelekcję wygłosił ks. Ireneusz Kotliński – wikariusz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.
 
W czasie Forum wręczono Warsztatom Terapii Zajęciowej w Raciborzu oraz Ernestynowi Janecie „Laury życzliwości” za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym. W imieniu Ernestyna Janety nagrodę odebrał Krystian Pilszak. 
 

 

A propos, wisienką na torcie Forum był występ artystyczny raciborskiego kwartetu smyczkowego „4 Ever” w składzie: Marta i Wiktoria Linek, Paulina Świerczek i Dominik Kilijan. Utalentowana artystycznie młodzież zaprezentowała oryginalne wykonanie znanych utworów muzycznych szanownej publiczności, czym wzbudziła radość, zwłaszcza tych ciężko doświadczanych przez życie.
Honorowy Patronat nad 11. Forum objęli: Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Raciborza. który zaszczycił swoją obecnością zgromadzoną publiczność (około 60 osób). Na Forum pojawili się również: wicestarosta Marek Kurpis, Piotr Klima – członek Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego "Nasze Miasto", były poseł na Sejm minionej kadencji – Henryk Siedlaczek oraz ks. Jan Szywalski. 
 
 Współorganizatorami XI edycji Forum byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz, Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu. 
 
Forum sprawnie poprowadziła Katarzyna Wiśniewska. Całość została przemigana w języku migowym przez Irenę Białuską.
 
publ. /ma/
- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here