Nowe eksponaty na wystawie „W dawnym śląskim (raciborskim) domu” [ZDJĘCIA]

W dawnym slaskim (raciborskim) domu

Raciborski byfyj, jeden z pierwszych telewizorów czy przedmioty, którymi posługiwały się gospodynie domowe w XIX wieku – to wszystko można zobaczyć na zamku.

Wystawa stała pt. „W dawnym śląskim (raciborskim) domu”, która znajduje się na Zamku Piastowskim, w ostatnim czasie została powiększona o nowe eksponaty i na nowo zaaranżowana.

Wystawa nawiązuje do dawnego śląskiego, raciborskiego domu i roli kobiety-gospodyni. Można na niej zobaczyć unikalne przedmioty, które służyły raciborzankom, takie jak stroje, naczynia, przyrządy kuchenne czy żelazka. Jest raciborski byfyj, czyli kredens, a także jeden z pierwszych telewizorów. – Każdy, kto zwiedzi wystawę, będzie zaskoczony. Można bowiem zobaczyć, co służyło dawniej do wyrobu masła i lodów, robienia piany czy kręcenia loków – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Eksponaty pochodzą głównie z XIX wieku i początku XX. – Zwiedzanie takiej wystawy to ciekawa wyprawa w przeszłość – podkreślają jej organizatorzy.

- reklama -

Wystawę na zamku można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny: +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here