Za oknem śnieg a u nas wiosennie i kolorowo, czyli Dzień Ziemi w G 5 [ZDJĘCIA]

28 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu gimnazjaliści oraz zaproszeni uczniowie klas VI SP nr 15 zapoznani zostali z Rezerwatem Przyrody Łężczok.

Prezentację pod hasłem obchodzonego w szkole Tygodnia Ziemi „Poznaj Rezerwat Przyrody Łężczok” przygotowała Karolina Wolny, uczennica klasy III b. Uczniowie dowidzieli się także o naszych działaniach w ramach programu „Nie truj sąsiada”. Tę część koordynowała Pani Beata Rubin – Jałowiecka.

- reklama -

Dużą atrakcją były zorganizowane warsztaty florystyczne podczas których uczennice i uczniowie zapoznawali się praktycznie z pracą florysty. Pani Maria Senftleben przedstawiła uczniom w jaki sposób należy przygotować się do egzaminów, czyli jak zostać florystą.

W jednej z klas Pani Maria Senftleben i Róża Szramek urządziły pracownię florystyczną. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpieczeństwa podczas wykonywania prac, a następnie wykonywali dekoracje i kompozycje florystyczne np. stroiki na stół, bukiety w mikrofonie, wianki, wiązanki używając żywych kwiatów i materiałów florystycznych takich jak: słomiane wianki, gąbki florystyczne, wstążki, druty, tekturowe krążki itp.

Uczniowie podczas pracy poznali różne rodzaje kwiatów i różne techniki florystyczne. Była to prawdziwa, praktyczna nauka tego zawodu.

Dodatkową atrakcją dla uczniów SSP 15 było przedstawienie „Czarnego teatru”, które przygotowała wraz z uczniami G 5 Pani Joanna Nowak.

Materiały do przeprowadzonych warsztatów florystycznych sfinansował Urząd Miasta Racibórz.

 

Autor: G5

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here