ZSO nr 1 zwycięzcą konkursu „Nasz Pomysł na Eko Śląskie” [ZDJĘCIA]

zso nr 1 raciborz nasz pomysl na eko slaskie
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.

Uczniowie klasy 1 M z raciborskiego „Kasprowicza” zdobyli pierwsze miejsce i 3000 zł w konkursie w ramach Lekcji Obywatelskich 2017.

W ramach Lekcji Obywatelskich 2017 odbył się konkurs pod nazwą „Nasz Pomysł na Eko Śląskie”. Na konkurs wpłynęło 26 pomysłów uczniów na projekty ekologiczne.

- reklama -

Komisja konkursowa miała spore wyzwanie już w pierwszym etapie konkursu. Pod uwagę brano nie tylko poprawność merytoryczną zaproponowanych projektów, ich oryginalność i „lokalność”, ale również kreatywność i walory wizualne przygotowanych prezentacji. Uczniowie zaprezentowali kampanie promocyjne zachęcające do głosowania na ich projekty. Finaliści wzięli też udział w quizie wiedzy o województwie, samorządzie i partycypacji społecznej. W końcowy etapnie rywalizacji znaleźli się autorzy projektów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych z: Lublińca, Katowic, Cieszyna, Rybnika i Raciborza.

Ostatecznie pierwsze miejsce i 3000 zł powędrowało do uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Drugie miejsce i 2000 zł zdobyli uczniowie z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich, a trzecie i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Wyróżnienia i nagrody w wysokości 1000 zł otrzymali uczniowie Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczera w Katowicach, Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku i I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie.

– To budujące, że ten projekt spotkał się z tak dużym odzewem i że młodzi ludzie zaangażowali się w stworzenie projektów, które mogą pomóc w walce o czyste powietrze. To szczególnie istotne w przypadku budżetów obywatelskich, gdzie ludzie z energią i świeżym spojrzeniem, niezależnie od wieku, mogą zgłaszać i realizować pożyteczne projekty. Życzę wam, by i wasze pomysły się kiedyś urzeczywistniły – powiedział dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Maciej Gramatyka.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

fot. FB ZSO nr 1
/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here