Policja apeluje do motocyklistów: Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Racibórz: Policja apeluje do motocyklistów

Aura sprzyja, dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie – fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Jazda motocyklem ma być jednak nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.

Zdaniem raciborskiej policji, motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni to amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach, przestrzegający obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Drudzy to z kolei grupa zapaleńców, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. – To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla raciborska policja.

- reklama -

Mundurowi apelują więc do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów. Z kolei motocyklistom policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy: – W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii – tłumaczą raciborscy stróże prawa, dodając, że zarówno amatorzy dwóch, jak i czterech kółek jednocześnie nie powinni zapominać o najważniejszym – o tym, żeby nigdy nie prowadzić swojego pojazdu po spożyciu alkoholu.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here