Beata Szydło w Raciborzu: Po to jesteśmy politykami, żeby służyć Polsce [ZDJĘCIA]

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu z byłą premier na raciborskim zamku. Była mowa m.in. o „500+”, „Senior +”, reformie sądownictwa i prośba o modlitwę w intencji górników uwięzionych pod ziemią w kopalni „Zofiówka”. – Najlepsze programy i rozwiązania rodzą się przy rozmowie i dlatego tutaj z Wami jestem, żeby rozmawiać – podkreślała Beata Szydło. 

- reklama -

 

5 maja w Raciborzu gościła wicepremier Beata Szydło. Szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów, była premier około godziny 16:00 pojawiła się na raciborskim zamku. Na spotkanie z byłą wiceprezes Rady Ministrów zjawili się bardzo licznie mieszkańcy Raciborza. Zainteresowanie spotkaniem było tak duże, że ze względów bezpieczeństwa zaprzestano, na prośbę Służby Ochrony Państwa, wpuszczania większej ilości widowni. Według organizatorów osób uczestniczących w wydarzeniu było ponad 240. Wszystkich przybyłych na to wydarzenie, w tym posłów Izabelę Kloc, Adama Gawędę, Teresę Glenc, Grzegorza Matusiaka, senatora Wojciecha Piechę, przywitał poseł Czesław Sobierajski, który był jednocześnie moderatorem późniejszej dyskusji z panią wicepremier. Beata Szydło po powitaniu licznie zgromadzonej publiczności zaapelowała o modlitwę w intencji górników uwięzionych po wypadku pod ziemią w kopalni „Zofiówka”.

Była szefowa rządu rozpoczęła spotkanie od krótkiego przemówienia dotyczącego dotychczasowych dokonań rządu Prawa i Sprawiedliwości. – Nadszedł czas, w którym zainteresowanie w oczach rządu znalazły wszystkie grupy społeczne, ale najbardziej – rodzina! Ten program był przełomowy i jak widać bardzo pomocny dla wielu polskich rodzin – tymi słowami wicepremier rozpoczęła podsumowywanie dotychczasowych profitów płynących z programu „500+”. Oprócz tego poruszyła również temat seniorów oraz związanego z nimi programu „Senior +”. W swojej przemowie mówiła także o przedsiębiorcach, polskim górnictwie oraz wymieniła zalety przeprowadzanej przez rząd reformy sądownictwa. Tutaj pojawił się lokalny wątek, gdyż pani premier nie omieszkała pochwalić byłego wiceministra sprawiedliwości, raciborzanina Michała Wosia, również obecnego na tym wydarzeniu. W oczach Beaty Szydło, Woś zasługuje na pochwałę, szczególnie za swoją okazaną skuteczność przy ramieniu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. – Zrobiliśmy więcej przez 2,5 roku, niż Platforma Obywatelska przez 8 lat swoich rządów! – podsumowała wiceprezes Rady Ministrów. W dalszej części swojego przemówienia Beata Szydło poinformowała audytorium o kolejnych planach obecnego rządu. Zapowiedziała między innymi udogodnienia dla matek posiadających czwórkę i więcej dzieci w postaci ustawowej najniższej emerytury. – Najlepsze programy i rozwiązania rodzą się przy rozmowie i dlatego tutaj z Wami jestem, żeby rozmawiać – zaapelowała.

W dalszej części spotkania raciborzanie mieli możliwość zadawania pytań Beacie Szydło. Jedna z obecnych kobiet na sali zasugerowała, że posiada wiedzę o dużych malwersacjach finansowych i korupcji na pograniczu świata finansów i regionalnej polityki, co zainteresowało Michała Wosia, który obiecał rozmowę w cztery oczy po zakończonym spotkaniu.

Radna Teresa Frencel zwróciła uwagę na, jej zdaniem, ewidentne braki kadrowe w DPS Złota Jesień, głównie jeżeli chodzi o obsadzenie lekarskie. Kandydat na prezydenta Raciborza – Dariusz Polowy, dopytywał o działania rządu ze smogiem. Na spotkaniu jeden z raciborskich przedsiębiorców dopytywał o opieszałości urzędów przy rejestracji zagranicznych pracowników, których on zatrudnia, no co jeden ze zgromadzonych na sali, głośno zarzucił pytającemu, że to przez niego on musiał wyjechać do Niemiec, bo ten tak mało płacił. Głos ostatniego został nagrodzony gromki brawami publiczności.

Wiele pytań dotyczyło również służby zdrowia oraz sytuacji osób niepełnosprawnych. Wicepremier zadeklarowała chęć pomocy, ale jak zaznaczyła musi to być pomoc systemowa. – Pani jest więźniem systemu, systemu który przez lata tworzyła również PO. My nie możemy pomagać wyrywkowo. My chcemy opracować rozwiązania, z których będzie mógł skorzystać każdy niepełnosprawny czy poszkodowany, to jest nasze zadanie – odpowiedziała wicepremier niepełnosprawnej kobiecie na jej pytania związane z problemami, z jakimi spotyka się w swoim niepełnosprawnym życiu. Oprócz tego, ze sceny padła również deklaracja zwiększenia finansowania służby zdrowia do 6% PKB.

– Możemy różnić się pod względem opinii, poglądów, ale po to jesteśmy politykami, żeby służyć Polsce. Jeżeli Polacy dokonali wyboru konkretnej grupy politycznej, która dzisiaj w Polsce rządzi, to znaczy, że to była ich decyzja. Dziś rząd PiS ma w pełni legitymację do sprawowania władzy w Polsce – zakończyła Beta Szydło, a jej wypowiedź została nagrodzona owacjami na stojąco.

Dariusz Niestroj

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Więcej czasu powinno być na dyskusję z mieszkańcami, to co mówiła wiemy z mediów. Lokalne problemy powinny górować w takich spotkaniach.

  2. Po co w ogóle przyjechała ta kobieta z Pis-u!Pis nie przestrzega Konstytucji,to nie ma dla niego miejsca w Polsce!!!Taka partia – PIS do delegalizacji za skłócenie Polaków i marność polityczną,tfu!!!

  3. Teraz Polska jest w ruinie po dwóch latach rzadów PIS-u i p.Szydło to obwieszcza na pseudo spotkaniach z Polakami!Spotyka się z pisowcami o bardzo zawziętych gębach i krzykach,tak to z politykiem Szydło wygląda z pis-u!!

  4. Po odpoczynku na spływie Dunajcem, pani minister bez teki, ale odpowiedzialna za sprawy społeczne wdzięczyła się na scenach powiatu raciborskiego! Już tradycyjnie przed wyborami samorządowymi! To dlatego nie pojawiła się jak dotąd, w gmachu Sejmu RP, bo tam (dosłownie leżą) prawdziwe problemy!!! Ale niepełnosprawni to zbyt mały elektorat, by pis mógł być nim zainteresowany…

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj