Policjanci z przedwakacyjną prelekcją w Grzegorzowicach i Brzeźnicy [ZDJĘCIA]

0
Raciborscy policjanci z wizytą w Grzegorzowicach i Brzeźnicy

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, mundurowi spotkali się z uczniami, aby przekazać im cenne informacje na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji.

Czas, jaki pozostał do letnich wakacji wszystkich uczniów, raciborscy policjanci chcą jak najlepiej wykorzystać, organizując liczne spotkania, kampanie czy prelekcje, w czasie których mówią dzieciom i młodzieży o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach, na podwórku czy w domu.

- reklama -

Ze swoją prelekcją raciborski dzielnicowy wspólnie z oficerem prasowym komendy zawitali m.in. do uczniów w Grzegorzowicach i na festyn w Brzeźnicy. W czasie spotkania omówili zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Treści teoretyczne uzupełniali przykładami niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, które znają ze swojej codziennej służby.

– Informacje te są ważne z uwagi na zbliżające się wakacje, w czasie których młodzież, mając dużo wolnego czasu, nie zawsze spędza go w sposób konstruktywny – wyjaśnia raciborska policja.

Z uczniami omówione zostały również broszury informacyjne, w których zawarte zostały rady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, handlu ludźmi i pracy za granicą oraz informacje na temat zagrożeń wynikających z cyberprzestępczości. Na koniec spotkań policjant życzył młodzieży udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku. Niewątpliwie dużą atrakcją dodatkową dla wszystkich uczestników spotkań był udział policyjnej maskotki „Sznupka” oraz pokaz sprzętu policyjnego.

Przedwakacyjne pogadanki z uczniami organizowane są w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here