Przedwakacyjne spotkania policji z uczniami: O narkotykach i dopalaczach w Kornowacu [ZDJĘCIA]

1
Policja Racibórz: Pogadanka o narkotykach i dopalaczach z uczniami SP w Kornowacu

Przedstawiciele raciborskiej policji, podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Kornowacu, porozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, jakie niesie za sobą zażywanie substancji psychoaktywnych.

Każdego dnia w okresie przedwakacyjnym policjanci z Raciborza organizują spotkania z dziećmi i młodzieżą, w trakcie których rozmawiają z uczniami m.in. na temat ich bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

- reklama -

Tym razem, dzielnicowy wspólnie z oficerem prasowym raciborskiej komendy zawitali do Szkoły Podstawowej w Kornowacu, gdzie podczas pogadanki omówili, co z prawnego punktu widzenia może grozić za zażywanie i posiadanie narkotyków. Policjanci zapoznali słuchaczy z procedurami, jakie są podejmowane w przypadku znalezienia u kogoś nielegalnych środków odurzających. Podczas prelekcji nie zabrakło też informacji o dopalaczach – uczniowie dowiedzieli się, czym może grozić nabywanie i zażywanie tego rodzaju substancji. Poruszono również temat cyberprzemocy.

W trakcie prelekcji, mundurowi apelowali do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie. Na zakończenie omówiony został temat związany z handlem ludźmi zgodnie z założeniami programu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa. Praca w Holandii”. Nie zabrakło również wskazówek związanych z bezpieczeństwem nad wodą i w życiu codziennym w trakcie letniego wypoczynku. Dla najmłodszych mundurowi przygotowali specjalną niespodziankę, tj. spotkanie ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here