Wolontariusze z Kuźni Raciborskiej z wizytą w raciborskim schronisku [ZDJĘCIA]

Członkowie Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej
Członkowie Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej

Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej zebrał karmę i koce dla psów i kotów z raciborskiego schroniska.

Uczniowie z Klubu Wolontariusza działającego w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej od dłuższego czasu angażują się w akcje na rzecz potrzebujących. Koordynatorem szkolnych działań jest nauczycielka kuźniańskiej podstawówki Ewa Serafin. W ramach wolontariatu uczniowie przeprowadzili akcję zbiórki rzeczy potrzebnych do funkcjonowania schroniska dla zwierząt. Udało im się zebrać 80 kg karmy suchej dla psów, 29 kg karmy suchej dla kotów, 93 puszki karmy mokrej dla psów, 28 puszek karmy mokrej dla kotów, 18 kg makaronu/ryżu/kaszy, 62 koce/ręczniki oraz 3 ubranka.

- reklama -

Oprócz tego przeprowadzono licytację gadżetów przesłanych przez przyjaciela szkoły, zawodnika MMA – Marcina Różalskiego, który jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Z otrzymanych środków zakupiono kilkadziesiąt smyczy, które wykorzystane zostaną do wyprowadzania piesków.

Pracownicy schroniska zapraszają wszystkich chętnych do wyprowadzania psów na spacery. Warunkiem, jaki należy spełnić, aby móc pójść z pieskiem na spacer, jest zapoznanie się z regulaminem oraz ukończenie piętnastego roku życia. Osoby młodsze mogą wyprowadzać pieski pod opieką dorosłych.

Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej pragnie złożyć podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję.

fot. Klub Wolontariusza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj