Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą ludźmi [ZDJĘCIA]

0
Policjanci rozbili grupę czerpiącą korzyści z nierządu.

Śledczy zatrzymali w sumie 4 osoby zamieszane w przestępczy proceder. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzą nie tylko za udział w niej, ale także za czerpanie korzyści z nierządu. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi pracowali nad sprawą od ponad pół roku. Kompletowali i weryfikowali kolejne informacje i dowody na przestępcze działanie grupy, której członkowie czerpali korzyści majątkowe z prostytucji.

- reklama -

Policyjna akcja, podczas której rozbito grupę i zatrzymano jej członków, trwała cały dzień i prowadzona była w kilku miastach województwa śląskiego. Najpierw kryminalni, wraz ze śląskimi antyterrorystami, zatrzymali w mieszkaniu mężczyznę, podejrzanego o handel ludźmi. 46-latek wykorzystał trudną sytuację życiową jednej z pokrzywdzonych i zwerbował ją do pracy w nocnym klubie.

Tego samego dnia policjanci wkroczyli do klubu, w którym pracowała kobieta. W ich ręce wpadł założyciel lewego interesu oraz członkini grupy. 42-letni mężczyzna i kobieta w tym samym wieku czerpali korzyści finansowe z nierządu. Dodatkowo 42-latek, który był szefem grupy, odpowie za kierowanie nią. Ostatnia z zatrzymanych osób, to 51-letnia kobieta, która, podobnie jak 42-letni mężczyzna, kierowała przestępczą grupą. Śledczy ustalili także, że zarówno on, jak i 51-latka, zajmowali się tego typu działalnością od 2014 roku, a z nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. W ich sprawie toczą się już odrębne postępowania sądowe.

Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli drogie zegarki oraz gotówkę, która mogła pochodzić z przestępczego procederu.

Sąd aresztował wszystkich zatrzymanych na trzy miesiące, o co wnioskowali policjanci i prokuratura. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, udział w niej, czerpanie korzyści z nierządu oraz handel ludźmi, grozi im od 5 do nawet 15 lat więzienia.

 

#KGP

publ.: EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here