W Rybniku działa już „pluskadełko”. To projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatleskiego

0
Pluskadełko tworzy płytka niecka o nawierzchni poliuretanowej (13m x 23m), z zabudowanymi tryskaczami, fontannami i innymi elementam. fot.: W. Troszka

W Rybniku najmłodsi mogą już korzystać z popularnego „pluskadełka”, które funkcjonuje w dzielnicy Kamień. To projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego z 2016 r.

W czwartek, 6 czerwca otwarto wodny plac zabaw w Rybniku-Kamieniu, czyli popularne Pluskadełko. Można się pluskać już od godziny 9.00.

- reklama -

– W tym roku, w związku z nowymi wytycznymi Sanepidu, musieliśmy przeprowadzić dodatkowe badania wody. Mamy już komplet wyników, które są pozytywne. Nie pozostają nam nic innego jak tylko zachęcać do korzystania z obiektu w Kamieniu – mówi Arkadiusz Skowron zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u.

Pluskadełko tworzy płytka niecka o nawierzchni poliuretanowej (13m x 23m), z zabudowanymi tryskaczami, fontannami i innymi elementami. Wodne atrakcje zajmują 2400 m2. Teren wodnego placu zabaw jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany. Znajduje się tam również dodatkowa infrastruktura, m.in.: ławki, kosze na śmieci i kontenerowe toalety.

EnDe

#UM Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here