Zdobądź dobry zawód niezależnie od wieku. Raciborski „Medyk” zaprasza

0
Medyk Racibórz
Nieważne ile masz lat, 20, 40 czy 50. Jeśli masz otwarty umysł, entuzjazm i poszukujesz pomysłu na siebie przyjdź do NAS.

„Medyk” to szkoła dla młodzieży i dorosłych, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich słuchaczy.

„Medyk” w Raciborzu to nowoczesna szkoła dla młodzieży i dorosłych, w której zdobędziesz atrakcyjny zawód dostosowany do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Na naszą bogatą ofertę składa się 10 kierunków kształcenia:
– technik masażysta
– technik usług kosmetycznych
– technik sterylizacji medycznej
– technik farmaceutyczny
– terapia zajęciowa
– higienistka stomatologiczna
– opiekun w domu pomocy społecznej
– asystent osoby niepełnosprawnej
– opiekun medyczny
– opiekunka dziecięca

- reklama -

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie rozwijającego się rynku pracy, nasi uczniowie i słuchacze mają możliwość uzyskania dwóch kwalifikacji jednocześnie.
Obecne trendy w służbie zdrowia to zapobieganie chorobom, które jest tańsze niż leczenie i ma wpływ na zdrowie całych pokoleń. Dlatego też raciborski „Medyk” od wielu lat kształci higienistki stomatologiczne. Młodzież zdobywa wiadomości i umiejętności pod okiem specjalistów w najnowocześniejszych centrach stomatologicznych Raciborza i okolic. Świetnie przygotowani absolwenci naszej szkoły bez problemu znajdują pracę w wyuczonym zawodzie.

Dla osób, które chciałyby pracować z osobami niepełnosprawnymi lub w podeszłym wieku nasza szkoła oferuje kierunek asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekuna medycznego lub opiekuna w domu pomocy społecznej. Asystent osoby niepełnosprawnej to osoba, która jest rzecznikiem jej praw, wpływa na postrzeganie osób niepełnosprawnych w środowisku. Do głównych zadań asystenta należy wspieranie osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, motywowanie do samodzielności i zaradności, stwarzanie dogodnych warunków do udziału w życiu społecznym i zawodowym. Nasi uczniowi i słuchacze wybierając kierunek asystenta osoby niepełnosprawnej i opiekuna medycznego mogą jednocześnie realizować naukę na kierunku terapeuta zajęciowy.

Duże znaczenie w nauce tego zawodu ma korelacja między wiedzą ogólną i specjalistyczną. Uczniowie poznają różne metody i techniki pracy z zakresu szeroko pojętej arteterapii, socjoterapii oraz kinezyterapii. Kształtowane i rozwijane w szkole umiejętności komunikacji interpersonalnej są w tym celu niezbędne. Uczeń poznaje sposoby komunikowania się z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami, w tym także metody komunikacji alternatywnej.

Raciborski „Medyk” prowadzi również nabór na kierunek opiekunki dziecięcej, na którym w ciągu 4 semestrów nauki uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę z zakresu pielęgnowania, opieki i wychowania dzieci zdrowych, chorych i niepełnosprawnych w wieku 0 -4 lat. Zajęcia prowadzone są w pracowniach szkolnych, jak i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Psychologia, wychowanie muzyczne, plastyczne, literatura, język angielski i migowy to niektóre przedmioty realizowane na tym kierunku. Zajęcia praktyczne w żłobku, przedszkolu i na oddziale dziecięcym pozwalają słuchaczom na doskonalenie umiejętności opieki nad dzieckiem w warunkach naturalnych.

Opiekunka dziecięca zaspokaja podstawowe potrzeby biologiczne i psychospołeczne powierzonych jej dzieci. Prowadzi z nimi zabawy ogólnorozwojowe, dopasowując ich rodzaj do wieku i możliwości dziecka. Opiekunki dziecięce znajdują zatrudnienie w domach małego dziecka, żłobkach, przedszkolach, szpitalach, sanatoriach oraz w opiece domowej w charakterze niani. Mają możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak i podjęcia pracy poza granicami kraju. Rynek pracy poszerza się o coraz liczniej powstające w miastach tzw. ,,sale zabaw” dla dzieci. Dzieci znajdują tam opiekę na kilka godzin lub mają okazję przeżycia niepowtarzalnej uroczystości urodzinowej. Każda absolwentka naszej szkoły jest wspaniałym animatorem zabaw dla dzieci.

Masażysta jest zawodem medycznym, który wiąże się z indywidualną pracą z pacjentem. Jest to odpowiedni kierunek dla osób, które chcą pomagać ludziom w odzyskiwaniu ich zdrowia. Ci, którzy nie chcą pracować z ciężko chorymi mogą w przyszłości specjalizować się w zabiegach o charakterze odnowy biologicznej: w sporcie, w kosmetologii, szeroko rozumianych formach dbania o siebie. Absolwenci naszej szkoły pracują w klubach sportowych, centrach odnowy biologicznej, szpitalach, domach pomocy społecznej, placówkach rehabilitacyjnych, a także prowadzą swoje gabinety masażu. Liczba godzin zajęć praktycznych jest wyższa niż na fizjoterapii, co pozwala na lepsze ukształtowanie umiejętności i zdolności manualnych uczniów. Cechą charakterystyczną naszej szkoły jest rozszerzony program np. w zakresie kompleksowej terapii obrzęków wg. dr Asdonga. Szkoła daje możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji, które wykraczają poza program np. refleksologia, masaż hawajski, polinezyjski, pałeczkami bambusowymi, gorącymi kamieniami, kinesiotaping, bańką chińską. Słuchacze często łączą naukę na kierunku technik masażysta na przykład z nauką zawodu opiekuna medycznego. Dzięki temu ich konkurencyjność i atrakcyjność na rynku pracy wzrasta.

Ogromną popularnością w naszej szkole cieszy się kierunek technik usług kosmetycznych. Nauka na tym kierunku skierowana jest do osób, które chcą nauczyć się, jak właściwie pielęgnować cerę niezależnie od wieku oraz płci. Uczennice potrafią umiejętnie diagnozować defekty skórne. Uczą się prawidłowo wykonać demakijaż, potrafią dobrać zabieg pielęgnacyjny i upiększający w zależności od problemu skóry oraz typu urody. Potrafią także właściwie wykorzystać specjalistyczny sprzęt w zabiegach na twarz i ciało. Uczennice są doskonale przygotowane do podjęcia pracy w salonie kosmetycznym oraz otwarcia i prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie kosmetyki. Szkoła organizuje kształcenie zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym. Dodatkowo w szkole organizowane są szkolenia oraz warsztaty tematyczne, które poszerzają wiedzę i umiejętności zawodowe.
Od 1 września 2019 roku zapraszamy również do oddziału w Rybniku. W ofercie szkoły znajduje się również kurs kwalifikacyjny opiekuna medycznego, asystenta osoby niepełnosprawnej czy kurs wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Dla wszystkich naszych uczniów oferujemy całkowicie bezpłatne kursy:
– doradca żywieniowy – 120 godzin
– opieka nad dzieckiem zdrowym i chorym – 160 godzin
– wizaż i stylizacja – 40 godzin
– aktywizacja seniora – 80 godzin

Nieważne ile masz lat, 20, 40 czy 50. Jeśli masz otwarty umysł, entuzjazm i poszukujesz pomysłu na siebie przyjdź do NAS. W naszej szkole spotkasz przyjaźnie nastawionych, wykwalifikowanych nauczycieli, którzy indywidualnie pokierują Twoją edukacją. Jeśli nie chcesz tracić czasu na przyswajanie zbędnej teorii, to miejsce jest dla Ciebie. Tutaj, w naszych nowoczesnych pracowniach zdobędziesz potrzebne Ci umiejętności praktyczne. I, co warto podkreślić, całkowicie bezpłatnie. Pracujesz, studiujesz, jesteś żoną, mamą – nie szkodzi. W naszej szkole będziesz w stanie pogodzić wszystkie aktywności. Robisz dużo dla innych – doceniamy to i podpowiadamy – TERAZ nadszedł czas by zrobić coś dla SIEBIE.

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W RACIBORZU
„MEDYK”
47-400 RACIBÓRZ ul. WARSZAWSKA 7
TEL. 324153244
www.medykraciborz.com.pl
e-mail – [email protected]

Medyk Racibórz

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here