Goście z Norwegii w gminie Kuźnia Raciborska [ZDJĘCIA]

Goście z Norwegii w gminie Kuźnia Raciborska

Sześcioosobowa grupa z miasta Bodø odwiedziła Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej i Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach.

6 września gminę Kuźnia Raciborska odwiedzili goście z Norwegii. Była to sześcioosobowa grupa z miasta Bodø. Miasto położone jest na północy Norwegii, już za kołem podbiegunowym. Przyjechali do Polski z proboszczem parafii St. Eystein ks. Andrzejem Kościukiewiczem MSF. W grupie były trzy siostry dominikanki pochodzące z Filipin, a pracujące w Norwegii w Bodø. Poza nimi były także osoby świeckie. Większość z nich odwiedzała Polskę po raz pierwszy.

- reklama -

Grupa ta przebywa w naszym kraju od wtorku, odwiedzając najważniejsze i najciekawsze miejsca. Zobaczyli już Warszawę, Częstochowę, Kraków, Wieliczkę, Wadowice, Oświęcim. W piątek odpoczywali na terenie gminy Kuźnia Raciborska, poznając jej największe atrakcje. Rano spotkali się w Urzędzie Miejskim z burmistrzem Pawłem Machą i sekretarzem Dominikiem Klimankiem. Następnie odwiedzili Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej i Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here