Korona Europy dla miasta Racibórz. Ambitny projekt raciborzan [ZDJĘCIA]

Korona Europy dla Miasta Racibórz
15 - letni Szymon Warsz, jego tata Marek oraz Dawid Łomnicki.

47 krajów. 46 szczytów. 3 lata. To niezwykle ambitny projekt podróżniczy 15 – letniego Szymona Warsz, jego taty Marka oraz Dawida Łomnickiego. Jego realizację rozpoczęli w sierpniu.

Podczas kilkudniowej eskapady zdobyli Grossglockner w Austrii, włoski Mont Blanc de Courmayeur oraz Dach Europy – francuski Mont Blanc. Już w listopadzie planują wyprawę do Hiszpanii, gdzie najwyższym wierzchołkiem europejskiej części jest Mulhacen. Wyzwaniem nie tylko wytrzymałościowym ale i organizacyjnym, o którym myślą już teraz – będzie Rosja – zaplanowana na czerwiec 2020 r.

- reklama -

Imponujący jest nie tylko projekt, realizacja pierwszych jego punktów, ale i fakt, że Szymon sam – w zaledwie dwa miesiące – opracował ze szczegółami plan rozłożonej w czasie na trzy lata eskapady. Rozeznał i oszacował koszty i rodzaj transportu, wszelkich niezbędnych zezwoleń, noclegów, rozpisał wyprawę na etapy. Pod wielkim wrażeniem tego projektu, odwagi i ambicji organizatorów jest wiceprezydent Raciborza Michał Fita, który spotkał się z podróżnikami. Zachęcany do wzięcia udziału w którymś z etapów wyprawy nie mówi „nie” i trzyma kciuki za powodzenie w realizacji projektu.

Szymon, Marek i Dawid nie chcą tego projektu realizować tylko w trójkę. Zachęcają, aby do nich dołączyć. Dzielą się swoimi wrażeniami z wyprawy na Facebooku @szlakiemwnieznane. Liczą na to, że znajdą kolejnych śmiałków, chętnych razem z nimi zdobywać kolejne szczyty, ale i takich którzy wesprą ich w tym przedsięwzięciu również finansowo.

Miasto Racibórz objęło patronatem projekt „Korona Europy dla Miasta Racibórz”

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here