TEK apeluje do kandydatów na posłów i senatorów o poparcie rewitalizacji linii do Racławic Śl.

0
kolej baborow
Pociąg specjalny "Opolskie Zakamarki" w Baborowie, 2018 r.

Towarzystwo Entuzjastów Kolei apeluje do kandydatów na posłów i senatorów o to, aby publicznie poparli rewitalizację linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie. Poniżej pełna treść wiadomości, jaką przesłało TEK.

Kandydaci do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 21
Kandydaci do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 53

- reklama -

Szanowni Państwo,

Niniejszym zwracamy się do każdego z Państwa z prośbą o publiczne poparcie rewitalizacji linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie oraz deklarację dalszych działań dla uruchomienia tej inwestycji również po wyborach w razie uzyskania mandatu.

Zawieszenie ruchu pociągów na przedmiotowej linii spowodowało odcięcie od świata blisko 50 tysięcy mieszkańców powiatu głubczyckiego, licznie korzystających z transportu kolejowego do ostatnich dni jego funkcjonowania. Dawniej piękny i imponujący, a dziś potwornie zaniedbany dworzec kolejowy w Głubczycach jest dobitnym symbolem wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców terenów przygranicznych.

Rewitalizacja linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie, postulowana od dawna przez lokalne samorządy, przedsiębiorstwa zainteresowane transportem kolejowym oraz Towarzystwo Entuzjastów Kolei, kilkakrotnie była już obiecywana przez przedstawicieli obecnego rządu, jednakże jak dotąd nie znalazło miejsca w żadnym z ogłoszonych dotychczas programów kolejowych, zabrakło również dalszych działań w tym zakresie.

Państwa poparcie dla tej inwestycji będzie mocnym sygnałem skierowanym do wyborców o zamiarze rzeczywistego, a nie tylko pozorowanego, działania w interesie mieszkańców okręgu.

Przykładowy tekst deklaracji:
Popieram rewitalizację linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie. Jako poseł/senator dołożę wszelkich starań, aby inwestycja ta doszła do skutku. Prosimy o opublikowanie deklaracji na Państwa stronach, mediach społecznościowych lub przesłanie ich do nas na adres [email protected] – chętnie udostępnimy je na naszych stronach oraz przekażemy lokalnym mediom.

Z poważaniem
Zarząd TEK

/materiał nadesłany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here