Rybnik: przedszkola i żłobki zamknięte do 25 maja

Żłobek Rybnik
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

W ciągu tygodnia (od 27 kwietnia do 3 maja) w Rybniku pojawiło się 91 nowych przypadków zakażeń, o 140 osób wzrosła liczba osób na kwarantannie – wyliczał wczoraj rybnicki magistrat. Podjęto więc decyzję, że przedszkola i żłobki nie zostaną otwarte przed 25 maja.

– Aktualnie na terenie Rybnika mamy największe ognisko zakażeń SARS-CoV-2 w województwie śląskim i jedno z większych w Polsce, ze względu na sytuację epidemiologiczną w KWK ROW Ruch Jankowice – podaje rybnicki magistrat.

- reklama -

– Przed decyzją dotyczącą otwarcia żłobków i przedszkoli moim obowiązkiem jest wzięcie pod uwagę opinii sanepidu, który aktualnie wskazuje, że otwarcie tych placówek w Rybniku nie jest dobrym kierunkiem. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz rodzin podjąłem decyzję, że przedszkola i żłobki prowadzone przez Miasto Rybnik nie zostaną otwarte przed 25 maja – mówi Piotr Kuczera prezydent Rybnika – Sprawdziliśmy też ilu rodziców zdecydowałoby się przyprowadzić swoje dzieci do tych placówek. Okazało się, że rodzice mimo trudnych sytuacji związanych z pracą zawodową, w zdecydowanej większości zdecydowali o pozostawieniu swoich dzieci w domach. Na przykład na 170 miejsc w żłobkach chęć uczestniczenia w tego rodzaju opiece nad dziećmi zadeklarowało 26 rodziców – podkreśla prezydent.

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w Rybniku o ostatecznym terminie otwarcia Urząd Miasta będzie informować z tygodniowym wyprzedzeniem.

Zobacz również:

/UM Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj