„Lubimy książki, które już znamy”. Akcja raciborskiej biblioteki

retroczytanie
Retroczytanie

Biblioteka zachęca do sięgania po starych ulubieńców, towarzyszy z dawnych lat, nad stronicami których spędziliśmy niejedno miłe popołudnie.

„Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. To przez reminiscencje. Jakże może mi się podobać piosenka, którą słyszę pierwszy raz?” – to oczywiście słowa inżyniera Mamonia z kultowego filmu „Rejs”, który w te wakacje niech inspiruje do czytania książek dobrze znanych i lubianych. Biblioteka zachęca do sięgania po starych ulubieńców, towarzyszy z dawnych lat, nad stronicami których spędziliśmy niejedno miłe popołudnie.

- reklama -

– W zalewie rynkowych nowości, w pogoni za najnowszym przebojem z nurtu thriller psychologiczny – jeszcze bardziej niepokojący i mroczny – umykają nam pionierzy psychologicznych wiwisekcji pokroju Patricii Highsmith. Tego lata zabierzcie na wakacje nie tylko najnowszy, pachnący jeszcze tuszem bestseller. Do walizki zapakujcie również nieco pożółkłego faworyta list przebojów sprzed lat. A może na półce wciąż stoi książka, która już kilka sezonów czeka na swoją kolej – dotychczas zawsze spychana na koniec kolejki przez nowsze egzemplarze? Odwiedź Wypożyczalnie Główną przy ulicy Kasprowicza 12 i zainspiruj się do #retroczytania! – zachęca raciborska biblioteka.

Bibliotekarki przygotowały własne propozycje do wypożyczenia i zachęcają do samodzielnego wyszukiwania oraz dzielenia się odkryciami.

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00. W czwartki wypożyczalnia czynna dłużej, do godz. 19:00.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj