Koronawirus: Dobowy rekord zakażeń. List Piotra Kuczery do ministra zdrowia

rybnik
Fot. rybnik.eu

Od początku sierpnia w Polsce pojawiło się w sumie 5,4 tys. nowych przypadków zakażenia.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera przesłał do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego list, w którym przedstawił swoje zastrzeżenia i wątpliwości związane z ograniczeniami wprowadzanymi w Rybniku od  soboty.

- reklama -

– Wraz z mieszkańcami Rybnika z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informację o tym, że nasze miasto zostaje objęte tzw. czerwoną strefą. Żałuję ogromnie, że wcześniej nikt z władz na poziomie rządowym czy wojewódzkim nie kontaktował się z lokalnym samorządem, nikt nie spytał nas o zdanie. Gdyby samorządom objętym czerwoną strefą dano szansę wypowiedzenia się w tej sprawie, może udałoby się nam wyjaśnić na czym polega specyfika aglomeracji śląskiej i z czego wynikają zachorowania na terenie Rybnika, Rudy Śląskiej czy innych śląskich miast – pisze Piotr Kuczera.

– Mówi Pan, że „musimy się otrząsnąć”, to prawda, ale wszyscy Polacy powinni to zrobić. Apeluję, by nie dzielić Polaków na tych, którzy zarażają i na tych, których trzeba przed nimi chronić. Więcej podziałów w naszym kraju już nie potrzebujemy – apeluje prezydent Rybnika. Pełna treść listu poniżej.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. W ostatniej dobie odnotowano 843 nowe przypadki zakażenia. To kolejny rekord. W sumie od początku sierpnia w całym kraju pojawiło się w sumie 5,4 tys. nowych infekcji.

https://www.facebook.com/MZGOVPL/posts/3113356642067085

 

W woj. śląskim jest 208 nowych przypadków, w powiecie raciborskim siedem – w Raciborzu oraz gminach Krzyżanowice, Nędza i Pietrowice Wielkie.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim:
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 6 431 (było 6 344)
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 271 (267)
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 1 849 (1 794)
– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 246 157
– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 110 234
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach – 17 696 (17 488)
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 14 894 (14 751)
– liczba zgonów – 413 (405)

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 67–letnia kobieta z powiatu tarnogórskiego, 71-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, 83–letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego i 88–letni mężczyzna z Jastrzębia-Zdroju. W szpitalu w Tychach zmarł 88–letni mężczyzna z Bielska Białej, 64–letni mężczyzna z Rudy Śląskiej, 64–letnia kobieta z Rudy Śląskiej. W szpitalu w Starachowicach 75–letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj