„Niezłe ziółko” w parku jordanowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]

niezle ziolko rck
„Niezłe ziółko” w parku jordanowskim w Raciborzu

„Niezłe ziółko” to warsztaty, które odbyły się w ramach akcji „Lato w mieście 2020”. W ośmiu wzniesionych grządkach posadzono m.in. zioła oraz byliny, natomiast bezpośrednio w ziemi znalazły się drzewa, krzewy i różne rośliny miododajne.

Podczas warsztatów „Niezłe ziółko” w parku jordanowskim w Raciborzu, w które poza trzema uczestniczkami – Hanią, Edytą i Zuzią – zaangażowało się także sporo innych osób, powstał zaczyn ogrodu społecznego, czyli przestrzeni, w której każdy może spędzić czas na sadzeniu, pielęgnowaniu roślin, a także może korzystać z plonów. W trakcie zajęć przedstawiona była idea ogrodów społecznych, założenia permakultury jako samoregulujących się systemów rolniczych na wzór ekosystemów naturalnych. Ponadto pokazane było kilka ziół wraz z ich degustacją oraz omówieniem zastosowania. W ośmiu wzniesionych grządkach posadzono m.in. zioła oraz byliny. Natomiast bezpośrednio w ziemi znalazły się drzewa, krzewy i różne rośliny miododajne.

- reklama -

– Sporo pracy, ale widać efekty, które możecie podziwiać a także, do czego bardzo zachęcamy, pomóc w rozwijaniu ogrodu społecznego. Nie pokazujemy Wam efektów warsztatów celowo – sami musicie to zobaczyć! – zachęcają organizatorzy: Raciborskie Centrum Kultury, Arboretum Bramy Morawskiej, Stowarzyszenie Zielony Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj