Dariusz Polowy i zespół Echo na Święcie Babiego Lata w Ostrawie

dariusz polowy ostrawa
Dariusz Polowy i zespół Echo na Święcie Babiego Lata w Ostrawie

Miasto Racibórz oraz Urząd Miasta Ostravy-Poruby wspólnie realizują projekt pt. „Wspólna organizacja CZ-PL działalności kulturalnej dwóch największych miast Euroregionu Silesia”.

- reklama -

W sobotę 5 września prezydent Raciborza Dariusz Polowy na zaproszenie burmistrz Ostravy–Poruby Lucie Baránkovej-Vilamovej uczestniczył w obchodach Święta Babiego Lata. W programie imprezy nie mogło zabraknąć raciborskich akcentów – dla ostrawskiej publiczności zagrał zespół Echo z Raciborza. Prezydent tego dnia odwiedził także tamtejszy Ogród Jordanowski. To wielofunkcyjny plac zabaw z mnóstwem atrakcji oraz budynek z zapleczem służącym jako miejsce edukacji i działań różnych organizacji. Cała przestrzeń jest przeznaczona do organizacji wydarzeń społecznych.

Miasto Racibórz oraz Urząd Miasta Ostravy-Poruby wspólnie realizują projekt pt. „Wspólna organizacja CZ-PL działalności kulturalnej dwóch największych miast Euroregionu Silesia”, w ramach którego w latach 2019 i 2020 odbywają się jarmarki. Projekt został wybrany do dofinansowania z INTERREG V A Czechy – Polska w ramach osi priorytetowej 4 – Współpraca instytucji i społeczności, o maksymalnej kwocie dofinansowania 312 708,88 euro. Partnerem zarządzającym jest statutowe miasto Ostrava – dzielnica Poruba. Tym razem organizatorem i gospodarzem „Święta Babiego Lata” była Ostrava.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj