Raciborski policjant po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Policja
Policja

Dzięki natychmiastowej reakcji stróża prawa skradziony towar po chwili znowu powrócił na półki sklepowe, a złodziej został ukarany mandatem.

Policjantem jest się przez całą dobę – w służbie i poza nią. Dowiódł tego mundurowy z raciborskiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji stróża prawa skradziony towar po chwili znowu powrócił na półki sklepowe, a złodziej został ukarany mandatem.

- reklama -

Do zdarzenia doszło września ok. godz. 15:20 w Rybniku przy ul. Górnośląskiej. Wówczas sierżant Kamil Dziok, policjant na co dzień pracujący w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, udał się na zakupy do jednego z marketów. W trakcie pobytu w sklepie funkcjonariusz zauważył, jak młody mężczyzna przechodzi linię kas, nie płacąc za towar i opuszcza sklep.

– Policjant bez chwili wahania ruszył za złodziejem i po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, a następnie powiadomił personel sklepu o fakcie zatrzymania złodzieja sklepowego. Następnie kierowniczka zmiany poinformowała dyżurnego rybnickiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji raciborskiego policjanta będącego po służbie, mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany mandatem za popełnione wykroczenie – relacjonuje KPP Racibórz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj