Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

swieto niepodleglosci raciborz
Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu

Miejskie obchody ograniczone zostały do mszy świętej w intencji Ojczyzny i symbolicznego złożenia kwiatów pod pomnikiem abp. Józefa Gawliny. OSiR i RCK swoje wydarzenia przeniosły do internetu.

Mijają 102 lata, odkąd Polska odzyskała niepodległość i wolność. W tym roku z uwagi na epidemię miejskie obchody tego święta ograniczone zostały tylko do mszy świętej w intencji Ojczyzny i symbolicznego złożenia kwiatów pod pomnikiem abp. Józefa Gawliny. Wybrzmiał Hymn Państwowy i Rota. Spotkanie przy ognisku, połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i gorącym poczęstunkiem, które spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców w ubiegłym roku, w tym nie mogło dojść do skutku ze względu na obowiązujące przepisy i kwestie bezpieczeństwa, a zaplanowany na dziś Bieg Niepodległościowy przeniósł się do wirtualnej rzeczywistości.

- reklama -

Również Raciborskie Centrum Kultury przeniosło finał projektu „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia” wpisujące się w obchody Święta Niepodległości do sieci. Dziś odbyła się premiera filmu podsumowującego projekt, wystawa zdjęć z realizacji działań oraz spektakl teatralny pt. „Ballada o Brzeziu” w reżyserii Grażyny Tabor. Wideo poniżej:

 

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj