Raciborzanie wybrali. „Pokora” Szczepana Twardocha Książką Roku 2020

Czytelnicy w Raciborzu wybrali! Książką Roku 2020 została „Pokora” Szczepana Twardocha. Na podium znalazły się także dwie powieści Remigiusza Mroza, „Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza czy „Saturnin” Jakuba Małeckiego. Zobacz, jak głosowali raciborzanie.

Plebiscyt został ogłoszony na początku stycznia 2021. Czytelnicy typowali za pośrednictwem Facebooka oraz na papierowych kartach w oddziałach i filiach najlepsze ich zdaniem książki wydane w 2020 roku. Biblioteka otrzymała takich propozycji prawie sześćdziesiąt. Łącznie w Plebiscycie wzięło udział 49 osób. W tym roku po raz pierwszy obyło się bez konieczności przeprowadzenia II etapu. Książką Roku 2020 z dużą przewagą głosów została „Pokora” Szczepana Twardocha – porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji; epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych.

- reklama -

Kolejne najpopularniejsze tytuły książek, które w sondażach otrzymały najwięcej głosów to:

– „Saturnin” Jakub Małecki
– „Króliki z Ravensbruck” Anna Ellory
– „LOT 202” Remigiusz Mróz
– „Osiedle RZNiW” Remigiusz Mróz
– „Nie wiesz wszystkiego” Marcel Moss
– „Prosta sprawa” Chmielarz Wojciech
Wszystkie książki można oczywiście znaleźć w zbiorach raciborskiej biblioteki.

Jednocześnie Organizator Plebiscytu – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu – informuje, że zgodnie z regulaminem, zwycięzcy Plebiscytu zostaną wyłonieni w drodze losowania i o wygranej powiadomieni mailowo lub telefonicznie.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj