Barometr Zawodów 2021: na rynku pracy niedobór pracowników z branży medycznej

Barometr Zawodów  jest publikacją ukazującą zapotrzebowanie na określone zawody. Mimo pandemii, w 2021 w Polsce odnotowano tylko jeden nadwyżkowy zawód –  ekonomistów. Wystąpił natomiast deficyt pracowników medycznych.

Wg Barometru Zawodów z 2021r. zapotrzebowanie na zawody z deficytu przesunie się w stronę równowagi. Oznacza to że liczba chętnych do pracy będzie zbliżona do liczby miejsc pracy. Prognozowanych zawodów deficytowych jest 29 i jest to liczba o dwa zawody mniejsza niż w zeszłym roku.

- reklama -

Nadwyżkę ekonomistów stwierdzono w 10 województwach. Zdaniem Krzysztofa Inglota, prezesa Personnel Service, lepszym wyborem dla młodych ludzi są specjalności z zakresu informatyki, robotyki czy medycyny.

Ze względu na pandemie koronawirusa chociaż sytuacja w wielu zawodach ulegnie pogorszeniu, to rynek pracy powinien być na tyle chłonny że osoby chętne do pracy, o odpowiednich kwalifikacjach nadal będą mogły znaleźć zatrudnienie. Nadal spodziewany jest deficyt pracowników w branży budowlanej i produkcyjnej, a także w branży medycznej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj