Dostałeś PIT z ZUS i nie wiesz, co robić? ZUS uruchamia dyżury telefoniczne

Telefon
Zdjęcie poglądowe

Tematem dyżurów telefonicznych zorganizowanych przez chorzowski i rybnicki ZUS będą nowe zasady rozliczania podatku dochodowego dla emerytów i rencistów. Dzwonić można w dniach od 9 do 11 marca.

Zmieniły się przepisy podatkowe i od tego roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Dlatego też niektórzy emeryci i renciści otrzymali PIT 11 A, czyli inny niż ten, który trafiał do nich w poprzednich latach. Wielu z nich nie wie, co ma teraz zrobić. Stąd też w dniach od 9 do 11 marca Oddziały ZUS w Chorzowie oraz w Rybniku uruchomią specjalną infolinię, by wyjaśnić wątpliwości i odpowiedzieć na pytania seniorów dotyczące otrzymanego formularza podatkowego.

- reklama -

9 marca (we wtorek) i 11 marca (w czwartek), w godz. od 10:00 do 13:00, pod nr tel. 727 690 825 dyżurować będą eksperci rybnickiego ZUS. 10 marca (w środę), w godz. od 12:00 do 14:00, pod nr tel. 32 34 90 626, dyżurować będą eksperci z chorzowskiego ZUS.

Wielu emerytów i rencistów, którzy ostatnio odwiedzają placówki ZUS, dopytujących o swój PIT. Klienci zastanawiają się, czy przypadkiem nie zaszła pomyłka, bo teraz formularz jest inny. Mają wątpliwości, co teraz należy zrobić, czy muszą się samodzielnie rozliczyć, czy też nie. Pojawiają się też pytania dotyczące zasad sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej. – Pytań jest bardzo wiele, dlatego też żeby wyjaśnić te wszystkie wątpliwości i ułatwić naszym świadczeniobiorcom dostęp do kompleksowych informacji, Oddziały w Rybniku i w Chorzowie postanowiły zorganizować dyżur telefoniczny w tym zakresie. Ponadto taka forma kontaktu to też ochrona naszych seniorów przed narażaniem się na spotkania w publicznych miejscach w związku z obecnie panującą epidemią koronawirusa – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

ZUS zachęca do korzystania z porad telefonicznych. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące tegorocznego rozliczenia podatkowego z ZUS.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here