Jest szansa na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Waryńskiego z Opawską

Skrzyżowanie

Lokalizacja lustra drogowego oraz montaż słupków betonowych na skrzyżowaniu Waryńskiego z Opawską zostanie przedstawiona na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Mieszkańcy mają tam bowiem trudności z włączaniem się do ruchu.

Na utrudnione włączanie się do ruchu na ulicę Opawską skarżyli się mieszkańcy osiedla przy ul. Ludwika Waryńskiego. Słaba widoczność spowodowana jest samochodami zaparkowanymi na poboczu drogi. Interpelację w tej sprawie złożyła radna Justyna Henek-Wypior. Zasugerowała umieszczenie w pobliżu skrzyżowania lustra, przesunięcie znaku bliżej skrzyżowania lub usytuowania betonowych ograniczników po obu stronach drogi. Jest już odpowiedź szefa Rady Miasta Mariana Czernera w tej sprawie.

- reklama -

– Lokalizacja lustra drogowego oraz montaż słupków betonowych na skrzyżowaniu ulicy Waryńskiego z ulicą Opawską zostanie przedstawiona i omówiona na posiedzeniu  Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Raciborskim, organie zarządzającym ruchem na drogach gminnych.  W przypadku pozytywnej opinii komisji, zlecony zostanie do opracowania projekt docelowej organizacji ruchu, który po uzyskaniu zatwierdzenia Starosty Raciborskiego, zostanie wprowadzony w terenie – przekazał Marian Czerner.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj