Rzecznik MŚP: pomoc covidowa powinna zależeć od spadku obrotów, a nie PKD

Pomoc covidowa dla firm zależy od wielu warunków m.in. od konkretnego PKD. Zdaniem Abramowicza właściwym kryterium powinny być nie kody PKD, a spadek obrotów. Premier Gowin obiecał pracę nad włączeniem tego kryterium.

Zdaniem rzecznika MŚP, Adama Abramowicza pomoc państwa nie powinna zależeć od kodu PKD, tylko od spadku obrotów. Została złożona petycja podpisana przez 2 tysiące przedsiębiorców ws. zmian przyznawania pomocy i uzależnienia jej nie od kodu PKD, a od spadku obrotów. W poniedziałek odbyła się konferencja rzecznika MŚP oraz grupy przedsiębiorców, po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Tematem rozmów były formy wsparcia dla polskich przedsiębiorców, którzy odczuwają negatywny wpływ koronawirusa oraz współpraca z biznesem.

- reklama -

Firmy które nie spełniają kryterium odpowiedniego PKD, jak podkreśla Abramowicz, od czterech miesięcy nie mogą normalnie pracować co skutkuje brakiem środków do opłacenia swoich zobowiązań wobec ZUS, banków czy kontrahentów. Wobec tego również firmom o spadku obrotów na poziomie 70 proc. i wyższym powinna być udzielona pomoc z tarczy.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj