Czy istnieje sprawiedliwość? Światowy bestseller od raciborskiej biblioteki

Fot. freepik.com

Światowy bestseller znanego filozofa myśli politycznej jest majowym od raciborskiej bibliotek i Ibuk Libra.

Raciborska biblioteka i platforma Ibuk Libra proponują swoim czytelnikom darmowy dostęp do książki elektronicznej „Sprawiedliwość Jak postępować słusznie” Michaela J. Sandel. Ten i pozostałe e-booki można wypożyczyć za darmo – bez wychodzenia z domu.

- reklama -

Najsłynniejsza książka Michaela J. Sandela powstała na podstawie popularnych i obleganych przez studentów wykładów zatytułowanych „Sprawiedliwość”, które autor prowadzi na Uniwersytecie Harvarda. Pytając o to, czy społeczeństwo jest sprawiedliwe, rozważamy, w jaki sposób dzieli między swoich członków to, co ma dla nas wartość – dochody i bogactwo, prawa i obowiązki, władzę i możliwości, urzędy i zaszczyty. Sprawiedliwe społeczeństwo rozdziela te dobra w odpowiedni sposób; przyznaje każdemu człowiekowi to, co mu się należy. Trudności zaczynają się wtedy, gdy zapytamy, co należy się ludziom i dlaczego.

Książka jest dostępna jako prezent do 31 maja 2021 roku. Aby wypożyczyć książkę i inne pozycje, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać we wszystkich oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj