Rzecznik MŚP: Tarcza Finansowa 3.0 nowym pomysłem na pomoc dla firm

Zdaniem rzecznika MŚP należy rozważyć możliwość uruchomienia kolejnej Tarczy Finansowej z PFR bazując na niewykorzystanych środkach z poprzednich tarcz. Sprawiedliwe byłoby również ujednolicenie kodów PKD w obu istniejących tarczach.

W Dzienniku Ustaw doszło do opublikowania Tarczy 9.0, przedłuża ona pomoc dla firm. Nie ma w niej jednak rozwiązań związanych z dodatkową pomocą finansową czy np. obniżką czynszu. Rząd postawił na przedłużenie obecnych form wsparcia.

- reklama -

Od początku pandemii rzecznik MŚP oczekiwał od rządu pomocy dla przedsiębiorców, którzy na skutek lockdownu musieli ograniczyć lub zawiesić działalność. Znaczna część najbardziej dotkniętych branż nie została uwzględniona w rządowej pomocy, ze względu na nieodpowiednie kody PKD. Często przedsiębiorstwa nie wykazywały też odpowiedniego spadku przychodów by ubiegać się o pomoc.

Mimo, że tarcza 9.0 wkrótce wejdzie w życie, to zdaniem rzecznika MŚP nadal za mała pomoc. Dobrym rozwiązaniem mogła by być tarcza finansowa PFR 3.0. Jak twierdzi nie trzeba byłoby przeznaczać na nią nowych środków, a wykorzystać te które nie zostały wykorzystane z tarczy 1.0 i 2.0.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj