Wodzisławski Reggae Festiwal głównie dla zaszczepionych. Burza w sieci

Reggae Festiwal
Archiwum portalu Fot. Adam Kot

Organizatorzy wodzisławskiego Reggae Festiwalu zdecydowali się na stworzenie osobnej puli biletów dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Swoje działanie tłumaczą obowiązującymi obostrzeniami i zaleceniami, a także kwestiami bezpieczeństwa. Innego zdania jest część internautów, którzy zarzucają organizatorom segregację sanitarną.

Kultowa impreza, Reggae Festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi, odbędzie się w tym roku 24 lipca. Osiemnasta edycja imprezy odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej, wystąpią tam Johny Rockers, Dubska, Tabu, Grubson i Sidney Polak. Organizatorzy postanowili wyróżnić dwa rodzaje biletów: stworzono pulę dla osób z certyfikatem, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19 oraz drugą pulę dla wszystkich (w tym osób bez certyfikatu). Jak podali organizatorzy, liczba tych biletów jest ograniczona limitem określonym w obowiązujących przepisach prawa, wprowadzonych przez władze państwowe w związku z pandemią COVID-19. Takich biletów przygotowano 250, na ten moment zostało kilka ostatnich sztuk. Ogólna pula biletów na tegoroczny festiwal wynosiła 10 000.

- reklama -

Internauci podzieleni 

Kiedy organizatorzy NMNZ poinformowali o dwóch rodzajach biletów, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja nad słusznością takiego rozwiązania. – Stop segregacji ludzi – komentowali mieszkańcy. – Czekałam na mój ulubiony festiwal jak wysuszona roślina na deszcz i teraz co? Wejść nie mogę, bo nie dam się zaszczepić, a bilety dla nieszczepionych znikły w kilka sekund? To wszystko jest chore!!! Jestem takim samym człowiekiem z prawami, co ten zaszczepiony! Jeszcze chwila i na czołach będą oznaczać ludzi, kto ma prawa, a kto nie – napisała pani Bożena. Wśród komentujących pojawili się jednak i tacy, którzy poparli organizatorów. – Ludzie, zastanawiam się, czego nie ogarniacie. Takie są przepisy a nie „widzimisię” organizatora. Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem na imprezie może być max 250 osób niezaszczepionych. Dla zaszczepionych nie ma limitu. Organizatorzy robią co mogą, by wydarzenie mogło w ogóle się odbyć, bez względu na ich indywidualne poglądy – napisała pani Marta.

https://www.facebook.com/NMNZ.Reggae.Festiwal/posts/4726637647360948

Urząd Miasta: „Ufamy lekarzom. Dostosowujemy się do rządowych obostrzeń i zaleceń”

Wodzisławski magistrat, współorganizator imprezy, zabrał głos w sprawie. Urząd wyjaśnia, że jego działania nie mają na celu żadnej segregacji ludzi, chodzi jednak o dostosowanie się do rządowych obostrzeń i zaleceń. Magistrat przypomina, że wszystkie organizowane w tym roku w kraju festiwale stosują się do obowiązujących przepisów – niektóre zupełnie nie dopuszczają możliwości udziału osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19, a inne, jak Reggae Festiwal, dopuszczają, zgodnie z obowiązującym w kraju prawem, możliwość udziału 250 osób niezaszczepionych i mniej lub bardziej limitowaną liczbę pozostałych uczestników. Organizatorzy proszą o zrozumienie i niekwestionowanie tego, co zostało narzucone z myślą o bezpieczeństwie całego narodu. – Otaczająca nas rzeczywistość nie jest do końca taka, jakiej byśmy sobie życzyli. Nadal musimy funkcjonować, pamiętając o istniejącym zagrożeniu i dostosowując się do obowiązujących przepisów epidemiologicznych – mówią organizatorzy.

– Takie zapisy (epidemiologiczne – przyp. red.) nie dają nam specjalnego wyboru, jeśli chcemy, by tak duża impreza jak NMNZ, w ogóle się w naszym mieście odbyła. Mamy inny wybór: dostosować się do rządowych obostrzeń, podjąć spory trud i odpowiedzialność i zorganizować festiwal, zapewniając po wielu miesiącach oczekiwania naprawdę dobre koncerty, lub, jak zrobiło wielu innych organizatorów, odwołać tegoroczne wydarzenie i czekać na lepsze czasy. Wybraliśmy ścieżkę zdecydowanie trudniejszą, obarczoną ryzykiem, wieloma niewiadomymi. Chcemy dać wodzisławskiej publiczności szansę na dobrą, bezpieczną zabawę, poczucie radości i zadowolenia. Chcemy pozwolić branży eventowej na odbudowywanie się po niszczącym czasie pandemii. Chcemy pokazać, że można, że nam zależy, by w naszym mieście działy się piękne wydarzenia – czytamy w oświadczeniu opublikowanym 6 lipca na stronie Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. Pełna treść dostępna na stronie www.wodzislaw-slaski.pl.

Co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu? Komentujcie na naszym Facebooku.

https://www.facebook.com/raciborzcompl/posts/4405179456169268

/oprac. c/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Pewne jest, że ten festiwal nie odbędzie się. 250 szt. biletów dla nie zaszczepionych, to jakaś kpina! Teraz dopiero dowiecie się co oznacza sanitarna segregacja…a po was przyjdą kurorty, restauracje itp. wszystko padnie bo słuchacie się dhebili….macie za swoje. Czas powiedzieć DOŚĆ!

  2. Wszyscy doskonale wiemy jaka jest wyszczepialność wśród młodych….pytanie? a dla kogo organizowany jest reggae festiwal?…..czy wy organizatorzy myślicie, że bilety kupią 70+ będziecie się bujać z trzystoma chętnymi. Życzę wam szybkiego bankructwa.

  3. I zespół TABU bierze w tym udział….Tak! bardzo zawiodłem się na was. Nigdy więcej na waszym koncercie. Wasze teksty piosenek nie maja nic wspólnego z waszymi przekonaniami…jesteście zakłamani jak cała reszta

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here