Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz przywieźli medale z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Zawodnicy i zawodniczki MKZ Unia Racibórz, którzy są jednocześnie uczniami i uczennicami ZSOMS w Raciborzu, odnieśli sukcesy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach.

W zeszłym tygodniu w województwie łódzkim rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach – Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów. Jako pierwsze w hali łódzkiego Hilton Hotelu wystąpiły dziewczyny. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła Emilia Świerczewska w kategorii wagowej do 61 kg. Po raz trzeci z rzędu srebrny medal wywalczyła również Kamila Kasprów, trenująca w OSSM Racibórz i na co dzień reprezentująca barwy LKS Dąb Brzeźnica.

W sobotę i niedzielę w Pabianicach do rywalizacji przystąpili klasycy. Na 12 startujących zawodników zapaśnicy z Unii Racibórz wywalczyli sześć medali. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Kadetów zdobył Wojciech Iwanowski w kategorii do 80 kg. Na trzecim stopniu podium stanęli: Kajetan Jakubowski (48 kg), Mateusz Alot (51 kg), Piotr Skalik (65 kg) i Michał Rostek (71 kg). Ponadto tytuł mistrza Polski wywalczył Piotr Ziembicki trenujący w OSSM Racibórz, reprezentant ZKS Miastko, który od września będzie występował pod barwami MKZ Unia Racibórz.

Raciborska Unia uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji drużynowej, przegrywając przy takiej samej liczbie punktów przez nieco gorszy bilans medalowy jedynie z KS Sobieski Poznań. Wszyscy startujący zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.