Niewybuch z okresu II Wojny Światowej znaleziony w kuźniańskim lesie

Znalezisko

Ze względu, że niewybuch znajdował się w dużej odległości od zabudowań, nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców z pobliskich domostw.

8 września około godziny 9:10 dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony o tym, że na terenie lasu w Kuźni Raciborskiej leśniczy znalazł niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce został skierowany raciborski policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej o długości około 95 centymetrów.

- reklama -

Kuźniańscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Ze względu, iż niewybuch znajdował się w dużej odległości od zabudowań nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców z pobliskich domostw. Niewybuch jeszcze tego samego dnia został zabrany przez wojskowych saperów.

Policjanci przypominają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk Policji.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here