Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Władze miasta i goście złożyli kwiaty pod pomnikiem Arcybiskupa Biskupa Polowego Wojsk Polskich Generała Dywizji Józefa Gawliny.

103 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się także w Raciborzu. Rozpoczęły się mszą świętą w kościele farnym, następnie władze miasta i goście, w tym przedstawiciele parlamentu, służby mundurowe, stowarzyszenia i inne organizacje, złożyli kwiaty pod pomnikiem Arcybiskupa Biskupa Polowego Wojsk Polskich Generała Dywizji Józefa Gawliny. Prezydent Dariusz Polowy wygłosił przemowę, podczas której podkreślał, że niepodległość naszego kraju nie jest nam dana raz na zawsze i każdy z nas jest po części odpowiedzialny za Polskę i za wolność Ojczyzny.

- reklama -

Poza częścią oficjalną odbyły się także inne wydarzenia upamiętniające rocznicę: bieg OCR „Bitwa o Basztę”, VII Turniej Pamięci E. Olbrota i L. Przygody w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Par „O Podkowę Kasztanki Marszałka”, zawody „11-11-11” (11 strzałów na 11 Listopada w 11 minut) o Puchar Prezydenta Raciborza i „Muzykowanie przy ognisku”.

fot. Iwona Kwapisz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj