Remonty dróg uszkodzonych podczas nawałnic startują w powiecie raciborskim

krzyzanowice owsiszcze remont
Remonty dróg uszkodzonych podczas nawałnic startują w powiecie raciborskim

15 listopada rozpoczną się prace remontowe jezdni, poboczy i rowów drogi powiatowej Krzyżanowice – Owsiszcze.

Powiat raciborski pozyskał środki na realizację pięciu zadań związanych z likwidacją skutków tegorocznych nawałnic, które wyrządziły szkody w infrastrukturze dróg powiatowych w maju i czerwcu tego roku. 10 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu została podpisana pierwsza z umów, w zakresie której zostaną przeprowadzone prace remontowe jezdni, poboczy i rowów drogi powiatowej Krzyżanowice – Owsiszcze.

- reklama -

Wykonawcą remontu jest Eurovia Polska S.A. z Bielana za kwotę 2 703 383,67 zł. Kwota otrzymanej dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadania to 2 150 956,38 zł, co stanowi 80% kosztu kwalifikowalnego. W kosztach wkładu własnego planowanych prac – 552 427,29 zł – po połowie partycypują powiat i i gmina Krzyżanowice.

Zakres zadania obejmuje głównie: remont warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni, wymianę uszkodzonych krawężników betonowych, przekładkę nawierzchni chodników i zjazdów w celu dostosowania ich nawierzchni do poziomu wymienionego krawężnika oraz odmulenie rowów, odtworzenie ich profilu podłużnego i poprzecznego oraz niezbędne roboty towarzyszące.

Prace potrwają od 15 listopada do 20 grudnia tego roku.

W najbliższym czasie zostaną podpisane kolejne umowy na dalsze prace przy uszkodzonych drogach powiatu raciborskiego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here