Powstał poradnik dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy

Pomoc
Pomoc. Fot. Freepik.com

Uchodźcy znajdują się w skomplikowanej sytuacji prawnej i osobistej, często doświadczając trudnych emocji i sytuacji, które pozostawiły im wiele skomplikowanych rzeczy do przepracowania – a wszystko to w obcym kraju i kulturze.

Pojawia się coraz więcej osób, które chcą pomóc uchodźcom. Fundacja HumanDoc stworzyła poradnik dla osób goszczących Ukraińców. – Dzięki twojemu wsparciu te rodziny lub osoby indywidualne znajdą opiekę i wytchnienie, podczas gdy będą próbować przywrócić swoje życie na właściwe tory. Będą mogli w bezpiecznych warunkach wypracować swoje opcje i uporządkować formalności, aby móc rozpocząć proces poszukiwania pracy, edukacji, odbudowy rodziny, życia i przyszłości – tłumaczy fundacja.

- reklama -

Uchodźcy i osoby ubiegające się o azyl są z definicji bezbronne. To nie znaczy, że nie są elokwentnymi, inteligentnymi, zdeterminowanymi istotami ludzkimi; ale znajdują się w skomplikowanej sytuacji prawnej i osobistej, często doświadczając trudnych emocji i sytuacji, które pozostawiły im wiele skomplikowanych rzeczy do przepracowania; a wszystko to w obcym kraju i kulturze. Jako gospodarz trzeba być świadomym różnicy sił i zastanowić się, jak może to wpłynąć na relację z gościem.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj