Bilet miesięczny za 9 euro robi furorę w Niemczech

deutsche bahn pociag
Fot. pixabay.com

Promocja ma na celu finansowe odciążenie obywateli i zmotywowanie ich do rezygnacji z samochodu na rzecz korzystania z transportu publicznego.

Zmienia się mobilność w Europie. Walka z globalnym ociepleniem i wysokie ceny paliw wpływają na zachowania konsumentów, a coraz więcej krajów stawia na bezpłatny transport lokalny.

- reklama -

W reakcji na wzrost cen energii niemiecki Bundestag zdecydował o wprowadzeniu biletu miesięcznego za 9 euro, który można kupić od czerwca do sierpnia włącznie. Ma on na celu finansowe odciążenie obywateli i zmotywowanie ich do rezygnacji z samochodu na rzecz korzystania z transportu publicznego. Fala podróży w Zielone Świątki spowodowała chaos na kolei, przepełnione pociągi i opóźnienia w całym kraju.

Luksemburg był pierwszym krajem na świecie, w którym mobilność stała się bezpłatna. Małe księstwo zlikwidowało płatne bilety w transporcie publicznym 1 marca 2020 r. Z tamtejszych środków transportu bez opłat mogą korzystać osoby dojeżdżające do pracy z zagranicy i turyści spoza kraju.

Malta planuje wprowadzenie od 1 października bezpłatnego lokalnego transportu publicznego dla wszystkich obywateli.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj