Wernisaż malarstwa Bogumiły Nieżychowskiej w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

akwarele bogumila niezychowska
Wernisaż malarstwa Bogumiły Nieżychowskiej w raciborskiej bibliotece

Bezpośredni kontakt z przyrodą, uprawa własnego ogrodu, wycieczki – to największa inspiracja do malowania kwiatów i pejzaży, które królowały na wernisażu.

Wernisaż „Akwareli” Bogumiły Nieżychowskiej zgromadził w Galerii Gawra raciborskiej biblioteki rodzinę i znajomych autorki oraz liczne grono zainteresowanych malarstwem akwarelowym.

- reklama -

Bogumiła Nieżychowska urodziła się w Raciborzu i całe życie jest z nim związana. Z wykształcenia technik ekonomista oraz technik bhp, jednocześnie ogromna pasjonatka wszelkiego rodzaju rękodzieła – makram, tworzenia lalek, serwetek, tworzenia prac metodą decoupage i w końcu malowania akwarelami, z którymi zetknęła się w 2016 r. Poważnie malować zaczęła w 2020 r., a efekty tej, już trzyletniej, pracy goście wernisażu mieli okazję obejrzeć na przygotowanej wystawie. Bezpośredni kontakt z przyrodą, uprawa własnego ogrodu, wycieczki – to największa inspiracja do malowania kwiatów i pejzaży, które królowały na wernisażu.

Bogumiła Nieżychowska opowiedziała także o swoich inspiracjach, m.in. o wystawie Juliusza i Wojciecha Kossaka w pałacyku Rafako w 2019 r., o procesie twórczym, a także o zasadach, których należy przestrzegać malując akwarelami.

Wystawę można oglądać do 13 lipca w godzinach otwarcia biblioteki w Galerii Gawra przy ul. Jana Kasprowicza 12.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj